Zapredanci

Toto je sloboda? Toto je spravodlivosť, či povinná informovanosť?

Kde ste boli…..?

Určite ste mnohí postrehli, že sa dňa 1.9.2020 konal dlho ohlasovaný protest, ktorého cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s opatreniami ohľadne Covid-u 19, povinného nosenia rúšok, ale rovnako sa riešili otázky súvisiace so spôsobom vládnutia súčasnej koalície.

Nebola zjavne náhoda, že presne od 1.9.2020 vláda zaviedla nové opatrenia, ktoré obmedzovali zhromažďovanie sa vo väčšom počte ako je 1000 ľudí. Rovnako sa údajne šírili po internete hoaxy, že sa protest z dôvodu zlého počasia nekoná. Alebo, že polícia otáča vozidlá smerujúce do Bratislavy, za účelom zúčastniť sa protestu, s odôvodnením vysokého počtu nakazených v Bratislave za posledné obdobie.

Som názoru, že je lepšie raz vidieť, ako 100-krát počuť a tak som sa i ja vybral do Bratislavy, na Námestie slobody, aby som videl na vlastné oči, čo je skutočne pravda a čo nie.

Viete, čo ma však zarazilo najviac? Zhliadol som zopár ľudí s fotoaparátom, ale kde boli média? Vie mi niekto odpovedať na túto otázku? Sám protest sa šíril internetom, bez akejkoľvek pomoci médií a kde boli všetci včera?

Kde bola Markíza, TA3, JOJ ……, alebo všetky tie denníky, ktoré tak denne doslova vygrciavajú účelový obsah bez hodnoty na tento národ? Zapredanci. Kde boli Aktuality, mecenáš Bárdy, alebo Refresher, Denník N, či SME? Tak načo a pre koho sú takéto jednostranné média? Pre Matoviča, ktorý si ich sľubmi a finančnými ponukami vykrmuje?

Ako je vôbec možné, že žiadna televízia nemala záujem, alebo, aj keď mala, nemohla prísť a ukázať národu a tým čo nemohli prísť, čo sa skutočne deje v uliciach? Alebo ich sa to netýka? Oni nemajú rodiny, nežijú tu? Alebo jednoducho im tento režim vyhovuje? Lebo takýto účelovo jednostranný mediálny vlak sme tu ešte nemali. Domáhať sa pravdy, spravodlivosti v tomto štáte je dnes absolútne nemožné. A za týmto nie je korupcia p. premiér? Toto je tá Vaša spravodlivosť, ktorú si tu v zákulisí uplácate? Verte či nie, príde ten čas, kedy sa aj Vy budete spovedať pred súdmi a média i polícia budú opäť na strane občana a nie na strane účelového pacienta s rozdvojenou osobnosťou.

Som presvedčený, že keby sa jednalo o aktuálne témy ako sú Kočner, Bödör, alebo Bonul, ktorými koalícia len voličom lepí zrak, tak na námestí je viac novinárov a televízií ako občanov. Televízne noviny by praskali vo švíkoch a bulvárne média by o tom písali ešte ďalší týždeň, ako to v tomto prípade býva, keď sa spomenú tieto pre určitú skupinu nepohodlné mená, akoby na Slovensku nikto iný neexistoval. Alebo ostatní, o ktorých sa zrazu nepíše, dnes iba poslúchajú?

Je až do očí bijúce, ako sa koalícia obrnená mediálnou ochrankou sústredí iba na jednu stranu. Kde je ten jednotný meter, keď na jedného vytiahnu aj čo neexistuje, dokonca už aj inzerát z realitných novín, lebo nič iné nemajú a na druhého je proste zakázané písať? Kto toto prosím Vás schvaľuje? Ľudia čakali zmenu, ale dočkali sme sa len klamstiev bez možnosti obrany.

Protest v skratke

Mám rovnako zmiešané pocity týkajúce sa nových opatrení, nariadení, či vyhrážok a zastrašovaní likvidačnými pokutami do výšky 20 000 eur, čo bol tiež dôvod, prečo som sa daného protestu zúčastnil.

Taktiež nesúhlasím s tým, čo bolo pred voľbami občanom sľubované a čoho sme svedkami dnes. Neubehlo veľa času a mnohí zisťujú, že síce chceli zmenu, ale boli oklamaní, nakoľko sľubovaná odbornosť, transparentnosť, boj proti skutočnej mafii a rodinkárstvu neexistuje, ale sme svedkami podivného biznisu, ktorý sa schováva za poradenské služby. Všetko to bol iba jeden krik a sľuby, ktoré dnes upadli do zabudnutia. Z týchto nedávnych hrdinov sú dnes plagiátori, mafiáni, oligarchovia, kaderníci, domovníci, bábkoherečky, ktorí si rozbehli svoj vlastný biznis okrádania a vládnu našej krajine s úsmevom na tvári.

Na tomto proteste, ktorého sa zúčastnila vo veľkom počte strana ĽS naše Slovensko, v zastúpení s p. Milan Uhríkom a s p. Milanom Mazurekom sa rozoberali aj témy okrádania dôchodcov, zrušenia 13-teho dôchodku, bankového odvodu, cyperské schránky a daňové podvody p. Matoviča. Rovnako sa poukazovalo na mrhanie financiami na poradcov, či poradenské služby za milióny eur, pre ľudí, ktorých nik dodnes nepoznal. (Hegerov poradca Miškovič, Centire s.r.o. a pod.)

Slova sa rovnako ujal aj p. Peter Marček, známy politológ Roman Michelko a silnú kritiku bez servítky si okrem Matoviča vyslúžili aj p. Kiska, p. Kollár, p. Šeliga či naša pani prezidentka Čaputová.

Možno by som rád podotkol, že by sa do budúcna mohla protestov zúčastňovať aj celá opozícia, nakoľko mám za to, že od toho tu opozícia je. Aby poukazovala na skutočnosti, ktoré sa dejú v tomto cirkuse, kde ľavá ruka nevie čo robí pravá.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies