Peter Tóth obžalovaný za vydieranie. Hrozia mu 2 roky?

Známy investigatívny pracovník bývalý príslušník SIS, známy svedok v kauzách Mariána Kočnera a vydavateľ portálu datel.sk. sa na základe vyjadrenia Jany Teleki v relácii Infovojna sa jej 18.3.2021 telefonicky vyhrážal aby zmenila svoje vyjadrenia, inak jej ako aj jej rodine spôsobí ťažkú ujmu. Stane sa z nej jeho nepriateľ a to niečo znamená… Z telefonátu vyplýva , že mal sledovať celú rodinu novinárky, poznať ich návyky, sociálne chovanie. Petra Tótha možno brať ľahkovážne, ale treba ho vnímať v jeho osobnej histórii ako človeka, ktorý dokáže nielen fabulovať, ale je schopný aj plniť svoje vyhrážky

Peter Tóth: Od tejto chvíle nechodíš bezpečne po ulici … nikto kto ti je drahý, nikto… nepomože ti NAKA, nepomože ti nikto …

V tejto veci  bolo voči nemu podané trestné oznámenie aj na základe poznatkov KRPZ Bratislava, ktorá vec odstúpila na miestnu príslušnosť do NItry a po vykonaní radu dôkazov mu bolo vznesené obvinenie.

Po vykonaní niekoľkých znaleckých posudkov k overeniu autentičnosti jeho vyhrážok  a ukončení prípravného konania bola Krajskou prokuratúrou v Nitre na neho podaná obžaloba na Okresnom súde v Nitre za kvalifikovaný skutok vydierania podľa § 189 ods. 1) Tr. zákona.

 

Okresný súd v Nitre pod číslom konania 33T/3/2023 prijal obžalobu a Petrovi Tóthovi Trestným rozkazom uložil trest vo výmere 2 roky s podmienečným odkladom, voči čomu podal odpor aj Peter Tóth, aj manžel poškodenej.

Trestný rozkaz stratil účinnosť a tak vo veci začne prvostupňový súd verejné hlavné pojednávanie pod číslom konania 33T/3/2023 na  dňa 31.3.2023 o 9.00 hodine vypočutím obžaloby, vyjadrením obžalovaného, poškodených, oboznámením dôkaznej situácie a vykonaním dôkazov, medzi ktoré bude patriť aj vypočutie nahrávky, ktorý tento skutok preukazuje. Na základe návrhu procesných strán súd bezprostredne bude vykonávať aj ďaľšie dôkazy vypočutím svedkov na základe návrhu procesných strán, prípadne iných dôkazov, ktoré si sám zadováži.

Jana Teleki nebola jediným terčom útokov a vyhrážok Petra Tótha zažil to aj ďalší novinár, Peter Žatko, ktorému sľúbil trojmesačnú maródku. A možno ďalší, ktorí mali tú smolu že narazili na neviditeľnú bariéru ochrany okolo Petra Tótha.

Peter Tóth novinárovi Žatkovi sľúbil trojmesačnú maródku … mne znásilnenie a smrť roxorovou tyčou …

O priebehu pojednávania budeme informovať…

 

 

 

 

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies