Ústavné harašenie

Absurdné zneužívanie právomoci

Občania, organizácie, advokáti, väzobne nezákonne stíhaní, chorí čakajúci na nález pre odopretie zdravotnej starostlivosti. Všetci mesiace a roky čakajú na nález ústavného súdu. Na vybavenie ich podaní. Niektorí sa ani nedožijú. Histéria opozície a strach zo straty netrestnosti a demaskovania zneužívania moci Matovičvou, Hegerovou a Odorovou vládou s tichým koučovaním a verejnou podporou prezidentky vyvolali v radách opozíciu paniku z ráznych krokov vlády SR pri skrátenom konaní o trestných kódexoch. A tak nechýbali nielen slová o strate demokracie, mafiánoch a zločincoch vo vláde, obvinení zo snahy zakrývať trestnú činnosť spriaznených ľudí s vládou, či zľahčovanie politicky objednaných  kriminalizačných procesov minulej opozície. Záhadne financované a donekonečna zneužívané protesty proti  zákonným zmenám mnohým účastníkom ani nič odborne, ani ľudsky ani ústavne nič nehovorili. Podľa hesla keď je vojna tak sa nehľadí začal sa zrealizovať scenár piatej kolonie. Aj za cenu straty suverenity a v záujme mystifikovaných morálnych cieľov nejakej vyššej morálnej autority, ktoré predstavujú takzvané západné civilizácie.

Schizofrenia v praxi

Tvrdenia o bezmocnosti prezidentky vraj kvôli ktorej podpísal novely trestných zákonov ktoré parlament schválil a potom následne ich napadol na Ústavnom súde tromi podaniami je len kamufláž dobre premysleného politického scenára, kde sa predom počítalo a konzultovalo s Ústavným súdom SR. A ten splnil svoju vazalskú úlohu.

Splní Ústavný súd sen opozície? Bude druhou komorou parlamentu?

Kto prekročil povestný Rubikon?

Keď Julius Cesar v r. 49 pred n.l. prekročil svojim vojskom túto mystickú hranicu aby zaviedol poriadok v Ríme a potom ovládol senát a vybudoval diktatúru ani netušil koľko historických replík čaká ešte na tento symbol. Ústavný súd ktorý sa má riadiť svojim zákonom a má byť zárukou ústavnosti a zákonnosti je zárukou dodržiavania rovnosti pred zákonom, aj v princípe a v prístupe v rovnosti a poradia vybavovaných návrhov ktoré dostáva. Nemá žiadne morálne, procesné ani iné právo sa rozhodnúť ktoré podanie je spoločensky, politicky alebo mocensky dôležité  na jeho prednostné vybavenie. Naviac v systéme delenia moci a judikatúrnych úprav zákonov vydáva vlastné nálezy a rozhodnutia, ktoré majú všeobecnú záväznosť. Aj pre seba samého. A pri tom všetkom musí dodržiavať nielen zásadu neverejnosti v hlasovaní, ale aj princíp rovnosti všetkých účastníkov konania. Má byť zárukou serióznosti a mlčanlivosti a má si ctiť principiálne práva a nedotknuteľnosť práv účastníkov konania. Musí zachovávať diskrétnosť a chrániť režimový postup pri hlasovaní, spracovaní a publikovaní svojich rozhodnutí.

Opozícia kričí chyťte zlodeja

Včerajšie vyhlásenie Roberta Fica k v postupom Ústavného súdu odkiaľ ešte pred doručením rozhodnutí o návrhoch prezidentky v rekordnej dobe 9 dní unikol celý obsah rozsudku k manipulatívnym a opozične riadeným médiám kladie nielen otázky ako je to možné ? Ale dáva aj odpoveď v rovine osobného zlyhania predsedu Ústavného súdu ako osobnej autority, u ktorej nesmie byť žiadna pochybnosť v dodržiavaní zákonných povinností. Samotné rozhodnutie však prináša obrovskú zmenu v ponímaní autority a váženosti, v poslaní Ústavného súdu v práve v aplikovateľnosti a záväznosti vydaných rozhodnutí, ktoré majú vždy obrovský dopad na celý systém výkonu spravodlivosti. Ústavný súd vlastným spôsobom nielen uprednostňovania podaného návrhu prezidentky, ale aj procesným spôsobom rozhodovania o zastavení účinnosti ešte neplatného a nezverejneného zákona prelomil vlastnú judikatúru. Takže všetky doterajšie právne kroky a postupy, ktoré sa touto prelomenou judikatúrou riadili sa dostávajú do bielej mapy spravodlivosti., Čo s nimi?

Jedná sa o tak vážne porušenie a nepochopenie poslania a autority Ústavného súdu a jeho rozhodovacích právomocí, že Robert Fico to jasne pomenoval neschopnosťou a žiada o odstúpenie predsedu súdu.

 

Opozícia okamžite reaguje a nazýva Fica všetkými prívlastkami, Chráni si svoje objednané rozhodnutie a snaží sa o uznanie spôsobu ako prezidetnka a opozícia chce kolonializovať  Ústavný súd, ako posledného legionára ktorý má opozíciu zachrániť.

Fico však prehlásil, že vláda dosiahla svoj hlavný cieľ. A to zrušenie špeciálnej prokuratúry. Zároveň oznámil aj znovuspustenie legislatívnych procesov, lebo kvalifikovanie výšky trestných sadzieb a premlčacích lehôt, primeranosti prepadnutia majetku a postavenie a kontrola kajúcnikov nič nemá spoločné s ústavnými právami. Tieto návrhy sú kompetenciou vlády a schvaľovaciou právomocou  parlamentu.

Špeciálna prokuratúra končí 20.marca

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies