Posledná bašta defraudácie moci . Zrúti ju Fico?

Verejnosti nie je neznáme ťaženie Roberta Fica proti ÚŠP a chobotnici ktorá prepájala Špecializovaný trestný súd, Najvyšší súd SR a ochranný štít sudcov vedený predsedom súdnej rady Mazákom. Už počas volebnej kampane , ale aj pri diskusii o zrušené ÚŠP boli citované rozhodnutia a nálezy Ústavného súdu, ktorými sa poukázalo na svojvoľné konanie. Významné poznatky z práce tejto chobotnice uverejnil Tibor Gašpar na mnohých tlačových besedách s konkrétnymi poznatkami, nahrávkami a systémom prepojenia brachiálnych zložiek, ktoré pod taktovkou Daniela Lipšica servilne a na základe politickej objednávky predhadzovali mainstreamu hotové prípady zločinov ešte skôr, ako v mnohých prípadoch došlo ku obvineniam, k ich vzneseniu alebo doručeniu obvineným.

Keď trestná zodpovednosť verejných činiteľov je na spadnutie…

Zrušenie ÚŠP a úspešná volľba Petra Pellegriniho za prezidenta zdá sa že bude otváraním cesty k očiste spravodlivosti od jednotlivcov, ktoré boli nositeľmi tejto štátnej anarchie

Sudca Kliment a jeho pavučina

Penetrácia špeciálneho prokurátora Repu ako jeho rodinného príslušníka do dozorovania najháklivejších politických prípadov riešených Čurillovcami bola zdokumentovaná v mnohých podobách. Nielen v rozhodnutiach Ústavného súdu na základe ktorých sudca Kliment ako zaujatý sudca rozhodoval neoprávnene, ale aj nezákonne. K jeho zapojenosti poskytli poznatky aj  rozhovory Čurillovcov, kde jeho postava a úloha bola vykreslená ako záruka úspešnosti a završenia všetkých dôležitých rozhodnutí, ktoré ÚSP a NAKA realizovali.

Nielen tieto poznatky, ale aj ďalšie sú zhrnuté vo vládnom materiály o porušeniach zásad právneho štátu, ktorý široká verejnosť nepozná, preto ho doporučujeme k podrobnému čítaniu

Click to access prehlad_poruseni_principov_pravneho_statu.pdf

https://www.vlada.gov.sk/share/prehlad_poruseni_principov_pravneho_statu.pdf

Sudca Kliment nie je rozporuplnou postavou a spochybňovaným sudcom len v súvislosti s kauzami posledných rokov, ale je známy aj ako sudca, ktorý v prípade vraždy študentky Cervanovej v rozpore s rozhodnutím Najvyššieho súdu ČSFR odmietol vykonanie dôkazov a navýšil tresty domnelým vrahom, ktorí sa dnes domáhajú obnovy konania na základe objavených archívnych dokumentov v Kaniciach, ktoré sudca Kliment ignoroval. Nielen ignoroval, ale dokonca stál v pozadí dvoch publikácii Petra Tótha o tejto kauze s vysloveným ignorovaním objektivity a faktov.

Ako sudca Koza (dnes Kliment) so siskárom Tóthom po dobrom mene zatúžili a knihu o kauze Cervanová písali

Jeho kariéra je teda plná a v posledných rokov významne eskalovaná s účasťou a rozhodovaniami na mnohých kauzách, kde finalizoval celý rad postupov a scenárov NAKA, ŠTS ktoré boli v réžii ÚŠP a boli zamerané na falošné obvinenia, nezákonné väzby a rozhodnutia.

Citácia jednotlivých rozhodnutí Ústavného súdu v danom prípade je celkom zbytočná, lebo ich pozná nielen predseda Ústavného súdu Šikuta, ale aj predseda súdnej rady Mazák a celá Národná rada SR. Mazák dokonca zaviedol nový právny pojem, keď mal tvrdiť že existuje malé a veľké porušenie Ústavy, čo je z úst právnika a vrcholného predstaviteľa sudcovského stavu úplná absurdita.

Toto prostredie špičky spravodlivosti, ktorá má byť zárukou právneho štátu preto je pod oprávnenou kritikou predsedu vlády SR Roberta Fica, ktorý verejne upozorňuje a vyzýva príslušné orgány na to, aby zjednali poriadok.

Pán Mazák Odstúpte! Iba dôvera plagiátorských politikov na členstvo v Súdnej rade nestačí. 

Dokonca došlo aj na Harabinove slová ohľadom odvolania Mazáka z funkcie predsedu súdnej rady, lebo  je len v jeho prípade stelesnením advokátom faloše a  nespravodlivosti a zakrývania porušovaní zákona  mnohých sudcov.

Z dlhodobého snaženia Roberta Fica o očistenie spravodlivosti od parazitov a nastolenie objektívnych a legálnych procesov vo fungovaní právneho štátu určite nekončí výzvami smerom k predsedovi Najvyššieho súdu Šikutovi a predsedovi Sudcovskej rady Mazákovi. S istotou sa dá tvrdiť, že či prostredníctvom očistenej súdnej rady, alebo výrazným presadením vykonatelnosti záverov rozhodnutí Ústavného súd SR zmiznú tieto mená a dôjde  nielen k náprave ich rozhodnutí, ale aj preskúmaniu ich právnej zodpovednosti a úmyslu, koordinácie ich konaní s tou chobotnicou, ktorú tu Lipšic systematicky budoval a nakazil s ňou všetky brachiálne zložky.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies