Ján Mazák bol odvolaný z funkcie predsedu súdnej rady

Mazák z pojednávania rady ušiel

Na základe návrhu siedmych členov súdnej rady len pred niekoľkými dňami na dnešnom jeho zasadnutí hneď v bode jeden bol tento návrh predložený z dôvodu mimoriadnej závažnosti konania Jána Mazáka, ktoré spočívalo v nezákonných lustráciach sudcov. Nepomohla ani obštrukcia Jána Mazáka ktorý sa pokúsil získať čas na svoju obhajobu, lebo tým vyvolal ďaľšie podozrenia týkajúcich sa možnej manipulácie so spismi. Mazák aj keď poznal návrh, neuniesol psychicky možnú priamu konfrontáciu a opustil pojednávanie súdnej rady s vyhrážkou, že bude sa brániť cestou návrhu na Ústavnom súde.

Posledná bašta defraudácie moci . Zrúti ju Fico?

Triumvirát Lipšic, Kliment, Mazák ešte neskončil.

Posledný v rade tejto trojky ktorá sa navzájom ochraňovala je sudca Najvyššieho súdu Kliement( predtým pôvodným menom Koza), v prípade ktorého Súdna rada už má návrh na jeho riešenie kvôli fyzickej inzultácii jeho kolegu, ale je vysoko pravdepodobné, že k tomuto podnetu pribudnú aj ďaľšie jeho prešlapy, ktoré boli ustálené nálezmi a rozhodnutiami Ústavného súdu SR týkajúcich sa výkonu jeho právomocí a porušovania zásad trestných konaní vo viacerých prípadoch. Tieto zhrnul vo svojich vyjadreniach advokát Marek Para.

Dá sa očakávať, že súdna rad ktorá už nebude obštruovaná a manipulovaná Jánom Mazákom je čiastočne ozdravená natoľko, aby mohla rozhodovať o sudcoch podozrivých z nezákonných postupov a konaní bez predsudkov.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies