Je dohoda s USA „Jednotlivá vec“ ?

Aj tie najmenšie vyjadrenia a vetičky, ktoré politici vyslovia robia celkový obraz ich vnímania politických udalostí, ktoré viac či menej ovplyvňujú život občanov! Matúš Šutaj Eštok si nemyslí, že “by sa ku každej jednotlivej veci malo konať referendum”, aktuálnou jednotlivou vecou je Dohoda o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických.

Pokiaľ by “jednotlivou vecou” nebola možná strata suverenity Slovenskej republiky, tak s názorom Šutaja Eštoka by bolo možné súhlasiť, ale tu ide o dohodu, ktorá za “pár šupov”, 100 miliónov dolárov z čoho len 25 miliónov na obnovu letísk v Kuchyni a na Sliači, robí zo Slovenska satelit USA, alebo ak chceme ďalší tŕň v oku Ruskej federácie! Bolo potrebné referendum o vstupe do NATO? Bolo! Bolo potrebné referendum o vstupe do Európskej únie? Bolo! A tieto referendá sa vyhlásili, keď Slovensko viedol Mikuláš Dzurinda, vojnový štváč, ktorý nemal problém otvoriť vzdušný priestor SR, aby USA mohli bombardovať Srbsko. Ten Dzurinda, ktorý bez mihnutia oka nechal bombardovať aj Slovákov žijúcich na Balkáne sa Slovákov pýtal, či súhlasia so vstupom do NATO a EÚ! Šutaj Eštok by si mal uvedomiť, že cudzie vojská na našom území v čase mieru a pokoja, a to na základe nejakej dohody, nie a nemôže byť “jednotlivá vec”.

Áno, naozaj nepotrebujeme referendum o každej spolupráci, lenže aktuálne sedia vo vláde hlupáci, ktorých hlúposť ignoruje, resp. podporuje Prezidentský palác a dohoda s USA, ktorá je aktuálne na stole sa skôr ako na solídnu zmluvu, podobá zmluve podomového predavača “kvalitných hrncov” za skvelé ceny! “Slovákov dohoda s USA až tak nezaujíma,” nechal sa ďalej Šutaj Eštok počuť v diskusii s “atlétom” OĽaNA Jurajom Krúpom. Táto nepatrná vetička neuveriteľne pripomína vyjadrenie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorá nemá potuchy o tom, že by spoločenská situácia alebo verejnosť žiadala predčasné voľby! (tu je list z decembra venovaný Kolíkovej, zatiaľ bez odpovede: )

Hra na neaktuálnu, resp. nezaujímavú tému je natoľko smiešna a arogantná zároveň, že toto dnes už jednoducho neprejde! Dôkazom aktuálnosti predčasných volieb už nie je, ani tak, 600 tisíc podpisov v koši Zuzany Čaputovej, ale absolútna nedôvera vláde, ktorá atakuje 90 percent opýtaných, a naopak faktom, že dohoda s USA ľudí zaujíma sú petície, pod ktoré sa do dnešného dňa podpísali desiatky tisíc ľudí, a to napriek osobným výhradám napr. voči Eduardovi Chmelárovi, Štefanovi Harabinovi a ďalším… Takže aký je reálny názor Šutaja Eštoka k dohode s USA, ak toto pre neho nie je “zaujímavá téma”?

S Krúpom musí byť radosť obchodovať

Ak potrebujete predať napr. nepredajné auto alebo zarobiť nejako inak, tak navštívte v parlamente poslanca Krúpu. Tomuto “obyčajnému človeku” zdá sa predáte čokoľvek a za hocijakých podmienok. Samozrejme, musíte na neho takticky a povedať mu, že rovnaký produktu od vás kúpili už všetci jeho susedia a sú spokojní, viac netreba, ešte možno anglickú verziu zmluvy s vlajkou USA a predáte mu naozaj hocičo!

Krúpov argument, ktorý opakuje v rôznych podobách znie “dohodu má už 23 štátov NATO” a “sme posledný na Východnej hranici, ktorí ju nemajú”. Ďaleko cynickejším argumentom k podpisu zmluvy je hlásanie, že ju podpísalo aj Maďarsko a Poľsko, teda krajiny, ktoré Krúpa a podobní mentálni atléti kritizujú za pokles slobôd a zhoršovanie právneho štátu! “Prečo by to robili?” Tak znie Krúpov argument na všetko, čo v zmluve s USA chýba! “Prečo by sem nosili jadrový materiál? Prečo by sem posielali vojakov? Prečo by tu budovali trvalé základne?” a na otázku Prečo to nie je v zmluve? počuť len “podobné dohody má už 23 štátov NATO”…

Aktuálne navrhovaná dohoda robí z USA šmejdov a zo Slovenska štát hlupákov zblbnutých “skvelými cenami” a “bezkonkurenčnou kvalitou”, ale to Krúpovi a podobným užitočným idiotom neprekáža, veď “načo by to robili?”. Túto “štandardnú” zmluvu o vazalstve treba hodiť do koša, a to aj bez referenda, ktoré, by v tomto prípade, malo byť tou poslednou brzdou zabezpečujúcou si suverenitu!

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies