JUDr. Lipšic – „ Špeciálny prokurátor alebo závadová osoba s kontaktmi a prepojeniami na pochybné živly?

Lipšic bol ministrom spravodlivosti počas Gorily, zakladal stranu Nova aj s Krajniakom (obaja predtým Kdh). Nova sa spojila s Matovičovou Oľano, Krajniak vytvoril vlastnú stranu Sme rodina s Kollárom. Krajniak, ale aj Pčolinsky zo Sme rodina v minulosti asistovali Lipšicovi. SIS aktuálne vedie brat Pčolinskeho.

Zastupuje jednu z firiem Penty. Podnikateľ, ktorý predal humenský Mecom firme blízkej Pente za takmer sto miliónov eur mal cez svojho syna blízko aj k bývalej strane Lipšica Nova. Syn Jána Molnára Dávid ju sponzoroval. Možno tam niekde vznikli aj kontakty na Pentu.

V Januári 2020 o Haščákovej výpovedi v prípade súdu so Zsuzsovou a Kočnerom vyslovil Lipšic presvedčenie, že „pán Haščák vypovedal vierohodne“ vyjadril sa Lipšic. Lipšic sa vyjadroval v Haščákovom záujme, čo mohlo súvisieť s tým, že v inom prípade Lipšic zastupuje firmu Mecom, ktorá patrí Haščákovej Pente.

V  minulosti pri vstupe do politiky neoprávnene používal titul PhD.

Momentálne je v podmienke za spôsobenú dopravnú nehodu.

Lipšic je podozrivý, že nezákonne zo spisov v prípadoch v ktorých figuruje ako advokát vynáša informácie pre sebe spriaznených novinárov.

Zastupoval obvineného v kauze vraždy Valka.

Lipšic ako advokát zastupuje okresný popradský kriminálny živel Kisku, ktorý robil podvody s daňami a podvodne obral zubára Franca o pozemok a potom sa Kiska podľa zverejnených videí pokúšal zahladiť stopy tohto podvodu za pomoci okresných popradských kriminálnych živlov. V zverejnených videách bolo jasne vidieť, že aj Kiska patrí medzi tieto okresné popradské kriminálne živly a je jedným z nich. A Lipšic ex -prezidenta Kisku zastupuje.

Lipšic ako minister vnútra zamestnal na ministerstve Krajniaka a Pčolinských.

Exminister vnútra Lipšic na demonštrantov poslal vodné delá. Išlo o demonštráciu proti kauze Gorila. Deviateho marca 2012 polícia bezdôvodne zaútočila okrem vodných diel i gumovými projektilmi a špeciálnou pyrotechnikou na pokojné zhromaždenie. Bolo viacero zranených, niektorí dokonca hospitalizovaní.

Po kauze Gorila upadol Lipšic do politického suterénu.

V roku 2016 sa ale opäť dostal do parlamentu na kandidátke Matovičovho Oľano. Lipšic sa oportunisticky spojil so šialencom a podvodníkom Matovičom.

Je zaujímavé, že 4 roky predtým bol na kandidátke Matovičho Oľano aj Palko, ktorý bol v minulosti jeden z najbližších Lipšicových spolupracovníkov v Kdh. Ale Matovič svojimi intrigami a podrazmi Palka doslova politicky zničil a z kandidátky Oľano Palka doslova vyštval. Matovič politicky zničil Palka, ktorého predtým požiadal aby vstúpil na kandidátku Oľano.

Otázka je prečo Matovič na jednej strane nemilosrdne zdiskreditoval a zničil Palka a Procházku a na druhej strane tak „miluje“ Lipšica.

Lipšic je závadová osoba s kontaktmi a prepojeniami na pochybné živly. Lipšic bol zapletený v kauze Gorila. Lipšic poslal vodné delá na demonštrantov a nechal páliť gumové projektily a špeciálnu pyrotechniku na demonštrantov v kauze Gorila. Bolo viacero zranených, niektorí dokonca hospitalizovaní.

Som šokovaný a zdesený, že tak závadová nedôveryhodná osoba ako Lipšic chce byť špeciálnym prokurátorom. Som zdesený len keď si predstavím toho Lipšica na tak významnej funkcii v štáte. Snáď Sas a strana Za ľudí budú mať dostatok súdnosti a spolu zablokujú voľbu tak závadovej osoby ako je Lipšic.

Podľa posledných prieskumov volebných preferencií má Oľano približne 11 % a Sme rodina približne 5 %. Myslím si že v skutočnosti nemajú ani polovicu. Oľano može mať približne 5-6% a Kollárova Sme rodina má teraz určite pod 2%. Ale aj keby mali 11% a 5 % čo je spolu 16 %. Snáď Sulikova strana Sas a strana Za ľudí nenechajú o významných funkciách v štáte rozhodovať stranu Oľano šialenca a podvodníka Matoviča a stranu Sme rodina kriminálneho živlu, bývalého poskoka a pobočníka mafiánov Kollára, navyše keď tieto dve strany Oľano a Sme rodina majú tak nízku podporu v momentálnych prieskumoch volebných preferenci.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies