Kedy upadla Monika Jankovská do nemilosti Lipšica a spol.?

Pokrytci 

Včera nám Igor Matovič pred budovou Najvyššieho súdu Slovenskej republiky zorganizoval  protest proti JUDr. Monike Jankovskej, dôvodom  ktorého mala byť komunikácia štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej s Mariánom Kočnerom. Monika Jankovská je jednou zo sudkýň, ktorým bol zadržaný mobilný telefón.

Neštandardné rozhodnutia sudkyne Jankovskej boli predmetom trestných oznámení už v rokoch 2002 – 2003. Na Považí všetci vedeli, že je súčasťou trenčianskej skupiny sudcov a prokurátorov, ktorí poskytovali služby nielen konkurznej mafii, ale aj bratislavskému podsvetiu s bossom Congrádym, ktoré obhospodarovalo Miroslava Dokupila,  ktorý mal po smrti bossa Chlebanu pod palcom  Trenčiansky kraj. Jednalo sa prevažne o sudcov a prokurátorov, ktorí boli do roku 1998 pevne naviazaní na predstaviteľov HZDS. V roku 1999, po plošnom odvolaní a následnom menovaní všetkých sudcov späť na pozície ministrom spravodlivosti Čarnogurským, prokurátori a sudcovia  trenčianskeho kraja, okrem plnenia si povinností voči HZDS, poskytovali ochranu  Piťovcom, Sýkorovcom a skupinám, ktoré vykonávali špinavú prácu pre mnohých predstaviteľov dnešnej opozície.

Novinári dnes tvrdia, že o nekalej činnosti Jankovskej vedeli, ale chýbali  im dôkazy

Nie je to pravda množstvo podnikateľov sa s dôverou obracalo na médiá s prosbou o pomoc v čase najväčšieho vyčíňania trenčianskej justičnej úderky, ale ako vraveli na zverejnenie svinstiev nielen Jankovskej nebola politická vôľa. Politická vôľa nebola ani vtedy, keď podnikateľom a ich rodinám išlo o život.

Dnes hrdo poukazujú na to ako sa hrdo postavili za Ondreja Janíčka, čo tiež nie je celkom pravda nakoľko niekoľko mesiacov, jediný, ochotný a schopný, detailne spracovať kauzu a zabezpečiť potrebný rozsah publikovania nezákonností bol iba Peter Králik. Médiá sa začali kauzou začali účelovo zaoberať potom ako začali konflikty medzi Luciou Žitňanskou a Monikou Jankovskou.

Trestné oznámenia na Moniku Jankovskú boli dlhé roky odmietané s odôvodnením, že za právny názor nie je možné sudcu trestne stíhať a nezákonné rozhodnutia boli kvalifikované ako pochybenia. Jankovská poskytovala poslušne servis opozícii aj koalícii. Nepochybne nemá právo zastávať pozíciu vo vrcholovej pozícii štátu, nemali by sme však zabúdať na skutočnosť, že odstránenie Jankovskej a odobratie telefónov sudkyniam, ktoré rozhodovali spory, kde bol účastníkom Marián Kočner, a ich škandalizácia je iba upozornením, či varovaním senátov, ktoré súčasnosti posudzujú spory, kde je účastníkom.

Matovičove prerieknutie  

Matovič dopredu hovorí, že Moniku Jankovskú sa nepodarí odstíhať do volieb a pravdepodobne ani neskôr. Nehovorí však o tom, že pokiaľ sa Monika Jankovská obráti na súd žalobou za nezákonný zásah  voči nej, , príliš drahú estrádu opäť zaplatia občania. Koľko nás budú stáť kauzy storočia dnes nie je možné ani len tušiť. Jedno je však isté, predpoveď najdrahšej predvolebnej kampani sa začala napĺňať skôr ako sme očakávali, panstvo nám iba zabudlo povedať, že kampaň bude hradená postupne po voľbách z peňazí daňových poplatníkov.

Pre ilustráciu uvediem jeden príklad. Za niekoľko dní trestného nezákonného trestného konania JUDr. Ernestovi Valkovi štát vyplatil mimosúdne 850.000 sk.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies