Koalícia hľadá predĺženú ruku alebo generálneho prokurátora?

Matovič unavený z Matoviča

Voľba Generálneho prokurátora je voľbou jedného z najmocnejších ľudí na Slovensku. Niet divu, že poslanci, z ktorých mnohí ani netušia ako sa stali zástupcami ľudu hovoria o akte tohto volebného obdobia. Vypočutie kandidátov, ktoré malo za úlohu najmä oboznámenie sa občanov s činnosťou možného šéfa prokurátorov, jeho minulosťou a profesijným portfóliom sa zmenilo na inkvizičné predstavenie poslancov, ktorí zacítili možnosť byť aspoň na okamih stredobodom záujmu. Najväčším inkvizítorom sa stal podpredseda parlamentu Juraj Šeliga, ktorý vypočutie kandidátov zmenil na absolútnu frašku, ktorá nemala konca!

Otázkou o pocite zodpovednosti za súčasný stav na prokuratúre Šeliga zabil aj poslednú nádej na úctyhodný priebeh voľby Generálneho prokurátora. Alebo si vari Šeliga naozaj myslel, že okrem alibistických táranín bude od kandidátov túžiacich po moci počuť, že áno aj oni boli súčasťou marazmu, vďaka, ktorému končia v putách ľudia dohliadajúci na spravodlivosť a zmenu nedokážu zaručiť ani oni? Tak naivná nemôže byť ani tvár protestov Za slušné Slovensko, ale účel to splnilo. Šeliga bol hlavnou tvárou večerného spravodajstva a pôsobil v skutku nekompromisne, no zároveň až príliš angažovane. Šeligova hviezda zhasla vo chvíli, keď si voľbu šéfa prokuratúry všimol premiér Igor Matovič, ktorý bol v tom čase zaujatý adventným týraním vlastného národa ďalším testovaním.

Koalícia hľadá predĺženú ruku alebo generálneho prokurátora?

Matovič pohrozil demisiou v prípade, ak  koalícia zvolí kandidáta spoločne s opozíciou,

čím nepriamo povedal: kašlite na svoje svedomie a vedomie, hlasujte ako vám ja vravím! Generálny prokurátor sa má stať predĺženou rukou vlády, a tak chliev, ktorý NAKA ešte poriadne nevyčistila sa môže začať špiniť nanovo! Alebo pôjde predĺžená ruka vlády po prstoch svojho stvoriteľa? Či nám chce samozvaný zlodej, klamár a podvodník povedať, že jeho prešľapy a jeho špina môže byť pokojne zametená pod koberec, a to len preto, že títo noví to robia na hulváta a verejne?

Problémy premiéra nekončia pri hlave prokuratúry, jeho nápady už začínajú liezť na nervy nielen pospolitému ľudu, ale do koša ich hádžu už aj odborníci, ktorí mu napriek pohrozeniu koncom odmietli testovací adventný kalendár a dokonca Matovič má už dosť aj sám seba! Unavený Matovič z Matoviča plánuje v koalícii komunikovať ako sa na lídra patrí a chce skončiť s riadením štátu cez sociálnu sieť. Ak by sme Matoviča nepoznali, tak by sme pokojne mohli povedať, že okrem zimy sa blíži aj premiérov koniec, ale keďže vieme o koho ide, radšej sa opýtajme: “

Ako dlho vydrží byť Matovič normálny?

Prišiel už Matovič na to, že pohrozením demisiou mu koaliční partaji splnia všetky želania?“

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies