Koaličná rošáda je fraškou, ktorá spôsobí ešte väčší chaos v štáte

 

Po niekoľkotýždňovej vládnej kríze sa uplynulý víkend vláda dohodla na výmene na poste premiéra a ministra financií. Všetci koaliční partneri totiž ustúpili šialenému návrhu a na post ministra financií navrhli I. Matoviča. To podľa predsedu strany SMER – sociálna demokracia Roberta Fica bude viesť k ďalšiemu zníženiu kvality vládnutia.

„Uvedomme si, že pri totálnej podriadenosti Hegera Matovičovi, ak sa Matovič stane ministrom financií, tak dnes bude mať najsilnejšie postavenie vo vláde minister financií, pretože on sám bude rozhodovať o tom, čo chce a čo nechce presadiť a nikto mu v tom nebude zavadzať,“ uviedol R. Fico. Tvrdí, že je to iba obyčajná fraška, ktorá spôsobí v štáte ešte väčší chaos. Koaliční partneri si navyše neuvedomujú, že Matovičovi dali ešte väčšiu moc.

Robert Fico ďalej poukázal na tri faktory, ktoré ho na I. Matovičovi vyrušujú. „Prvý faktor je, a dávame ho do pozornosti pani prezidentke, že prvýkrát v histórii moderného Slovenska sa ministrom financií stáva stredoškolák, lebo on (Matovič) ukradol vysokoškolské vzdelanie. Druhý veľký problém je, pamätám si mimoriadne obtiažne diskusie na úrovni premiérov, keď sme sa bavili o fiškálnych otázkach a o rôznych témach, ktoré sa týkali peňazí, európskeho rastu, inflácie… Povedzte mi, čo tam on chce robiť? Čo bude mať našepkávača za sebou? A čerešnička na torte je, že to je v podstate uznaný daňový podvodník,“ dodal.

Matovič ale celú svoju politickú kariéru postavil na tom, že on je čistý a dobrý a že má ako jediný právo bojovať proti korupcii a zločincom. Pritom SMER – SD v minulosti jasne preukázal, že on je uznaný daňový podvodník a vôbec nemá právo hovoriť o veciach, o ktorých hovorí.„Ak pani prezidentka toto podpíše, to je hanba na tisíc rokov. To tu ešte nikdy nebolo. Nevzdelaný, jazykovo nezdatný, nepripravený, daňový podvodník ide za ministra financií. Je to len dôkaz, že je to len fraška nad frašky. A opäť, jediným víťazom bude Matovič a Heger, jediným porazeným bude človek. Ďalší človek, ktorý zomrie, ďalšia rodina, o ktorú nebude postarané,“uzavrel.

Podpredseda strany Ľuboš Blaha dodal, že keď Matovič preberal riešenie pandémie, koncom septembra bolo necelých 50 obetí, dnes ich je vyše 9 000. Takto podľa neho môžu dopadnúť aj verejné financie. Dnes ich Matovič preberie na nejakej úrovni verejného zadĺženia, o pol roka môžeme byť na tom ako Grécko, „vďaka“ jeho nevzdelanosti, nepripravenosti a povahovým črtám, ktoré Slovensko odsudzujú k tomu, aby jeho ekonomika kľakla.

Ladislav Kamenický, ako bývalý minister financií k tejto téme dodal: „Keď som bol minister, boli situácie, že za mnou prišiel premiér s nejakou požiadavkou, my sme na to nemali a potreboval som niekde tie peniaze zohnať, povedal som, že je to problém, musíme to nejako ináč vyriešiť. Akú má páku premiér na ministra financií? Má jedinú možnosť, ak budú vážne rozpory medzi premiérom a ministrom financií, tak môže ministra odvolať. Keď Matovič je šéfom strany, ktorá vyhrala voľby, dosadí si za premiéra Eduarda Hegera, on sa stane ministrom financií, ktorý drží všetky peniaze a keby aj Heger prišiel a bol na kolenách, tie peniaze mu nemusí uvoľniť. Aké páky má Heger na to, aby toho ministra odvolal? No neurobí to, je to jeho stranícky šéf. Všetci tí, ktorí sa na tých tlačových konferenciách tešili, aké štátnické gesto Matovič spravil, tak sú absolútne naivní. On ovládol celú vládu Slovenskej republiky.

„Všetci tí, ktorí sa na tých tlačových konferenciách tešili, aké štátnické gesto Matovič spravil, tak sú absolútne naivní. On ovládol celú vládu Slovenskej republiky.“

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies