KRAJNIAK: Nebude členom vlády Eduarda Hegera

Bývalý minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) sa po dôkladnom zvážení rozhodol, že nebude členom vlády Eduarda Hegera (OĽaNO). Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti. Demisiu podľa svojich slov podal s vedomím, že podáva demisiu a nie ako „vydierku” s tým, že sa okamžite „hlásim do služby”. Doplnil, že Hegerovi v pozícii premiéra želá všetko dobré. Jeho vládu bude v parlamente podporovať.

Tvrdí, že koaličná kríza sa zhoršovala a uprostred pandémie hrozili predčasné voľby. Zopakoval, že hnutie Sme rodina nežiadalo demisie od iných, nikoho nevydierali, snažili sa nájsť konštruktívne riešenie. Nemôže sa podľa svojich slov tváriť, že sa nič nestalo. Podotkol, že za aktuálnu situáciu nie sú zodpovední len exminister zdravotníctva Marek Krajčí a premiér Igor Matovič (obaja OĽaNO). „Za situáciu vo vládnej koalícii a na Slovensku sú minimálne rovnakým dielom zodpovední aj ďalší,” dodal. Necháva na nich, aby voči sebe vyvodili zodpovednosť, aby urobili sebareflexiu a prípadne zvážili, že sa vymenia alebo zmenia.

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu 17. marca prijala demisiu Krajniaka, ktorý ohlásil odchod z funkcie v pondelok 15. marca. Svoje rozhodnutie odôvodnil ako krok k čo najskoršiemu ukončeniu koaličnej krízy. Do pozície ministra bol menovaný 21. marca 2020.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies