Koniec rovnoprávnosti občanov alebo si neočkovaný, tak plať!

Deň Ústavy, lepšie povedané deň “trhacieho kalendára” nemohla vláda idiotov osláviť lepšie ako oklieštením práv a vytvorením dvoch kategórii ľudí. Neočkovaní sa od 1. septembra zadarmo nedostanú ani k svojmu všeobecnému lekárovi, a to z dôvodu, že na túto návštevu je potrebný minimálne AG test, za ktorý si neočkovaný zaplatí minimálne 5 eur.

Takmer tri týždne trvalo ministerstvu zdravotníctva odpovedať priamo na otázku: “Čo je to manipulačný poplatok za AG test?” Samotný test je totiž kúpený z verejných financií, na zdravotnú starostlivosť platíme nemalé zdravotné poistenie a vystavenie papiera vo formáte A5 za 5 eur by bolo nehoráznym zdieraním ľudí… Mail zo 16. augusta ministerstvu skončil pravdepodobne v koši, a tak rovnaké otázky, na tú istú tému boli odoslané aj v pondelok 23. augusta, pričom odpoveď bola žiadaná do piatka 27. augusta do 12:00.

Čo som sa pýtal?

Čo je manipulačný poplatok za AG test v nemocnici?

-Poplatok za zdravotnícky úkon? Odkedy nie je zdravotníctvo v SR zadarmo?

-Poplatok za vystavenie potvrdenia? Ak si donesiem vlastné tlačivo bude zadarmo?

-Poplatok za AG test? Nie sú testy zo skladov Štátnych hmotných rezerv, ktoré sme už raz z verejných financií zaplatili?

-Poplatok za kampaň na očkovanie? Ide o donucovací prostriedok ako donútiť občana dať sa zaočkovať?

-Alebo má ministerstvo zdravotníctva iné vysvetlenie manipulačného poplatku za Ag testy?

Odpoveď, ktorá prišla o 16:30, a teda štyri hodiny po uzávierke nemohla uspokojiť nikoho, nakoľko okrem fráz a podotknutia, že AG testy sú spoplatnené aj v zahraničí a komerčne stoja viac ako 5 eur, sme sa odpovede na základnú otázku “Čo je manipulačný poplatok za AG test?,” nedozvedeli.

Tlačové oddelenie ministerstva zdravotníctva a jeho odpoveď: “aktuálne je pre občanov SR kompletne bezplatne napríklad PCR testovanie a to v prípadoch, ktoré sú indikované. Občan vidí presný zoznam možností na bezplatné testovanie formou PCR na stránke www.korona.gov.sk pri prihlasovaní sa na test.

Čo sa týka antigénového testovania, ministerstvo zdravotníctva zabezpečilo ich dostupnosť pre verejnosť – a to v takmer 70tich zdravotníckych zariadeniach po celom Slovensku za symbolický manipulačný poplatok 5 eur. Spoplatňovanie predmetného testovania je aj v ostatných zahraničných krajinách.

Antigénové testovanie realizované na komerčnej báze sú spravidla za vyšší poplatok.”

Zahraničie ma nezaujíma! Za čo platím?

Následná komunikácia, bola identická s prvou, odpoveď na neuspokojujúce vysvetlenie ohľadom manipulačného poplatku, ktorá bola odoslaná o 17:09, teda pol hodinu po neadekvátnej reakcii z ministerstva bola odignorovaná a v utorok 31. augusta o 8:00 bola odpoveď odoslaná opäť aj s pripomenutím, že všeobecná odpoveď na jasnú otázku nie je v poriadku a dôvetkom:

“To Vám naozaj trvalo štyri dni odpovedať veľmi všeobecnou odpoveďou a otázka čo je manipulačný poplatok zostala nezodpovedaná!

Skúsim jednoduchšie: Platím zdravotný úkon? Platím vystavenie potvrdenia? Platím druhýkrát AG test? Alebo platím sankciu za „neposlušnosť“, že som sa nedal zaočkovať?

Nezaujíma ma komerčné testovanie, nezaujíma ma zahraničie, ale zaujíma ma odpoveď čo je to manipulačný poplatok za AG test!,” reakcia prišla “neskutočne rýchlo” o šesť a pol hodiny. Konečne sme sa dozvedeli, čo to ten manipulačný poplatok je.

Zajacova dvadsať korunáčka je späť!

“Manipulačný poplatok za vykonanie antigénového testu je za samotný výkon. Teda za odobratie a diagnostiku odobratej vzorky, personálne náklady daného zariadenia. Antigénový test nie je zdravotným úkonom hradeným z prostriedkom verejného zdravotníctva,” znie definitívna odpoveď z tlačového oddelenia ministerstva zdravotníctva.

Ak ste neočkovaný a od 1. septembra potrebujete navštíviť lekára, resp. chodíte na rehabilitácie, tak na každú takúto návštevu budete potrebovať 5 eur na AG test, ktorými by jeden idiot vo funkcii ministra “netestoval ani psa”. Neočkovaní sa teda odo dňa Ústavy stávajú podľudia, ktorí musia “za neposlušnosť” platiť za nepresné testy, hoc koronu ani nemali kde chytiť, lebo sú zodpovední!

Platiť to budú napríklad dôchodcovia, ktorí žijú sami a 5 eur je pre nich asi toľko ako 101-tisíc pre výhercu očkovacej lotérie, na ktorú sa peniaze našli, ale na trináste dôchodky už nie! Rovnakých 5 eur si zaplatia aj ľudia s minimálnou mzdou, ktorým minister práce Milan Krajniak s veľkou pompou oznámil, že sa im príjem zvýši o neuveriteľných 17 eur, a teda budú mať nárok na necelé štyri návštevy lekára, resp. štyri návštevy rodinného príslušníka v nemocnici, či domove dôchodcov. A odborári sú naozaj ticho!

Svoloč už ukazuje svoju neschopnosť a dvadsaťkorunáčka Rudolfa Zajaca je späť!

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies