Krajina, v ktorej žijem …

Slovensko je fascinujúca krajina. Čím ďalej, tým viac. Poďme si povedať, iba tak námatkovo, prvé čo mi napadne, prečo:
My nie len že si nevieme poriadne vládnuť, my nevieme ani poriadne protestovať. Ako si mám inak vysvetliť fakt, že odporcovia Matovičovej vlády si v Bratislave zorganizujú nie jeden protest, kde by sa zišli všetci, ale hneď tri!!! A tak v sobotu sme mali protesty v Bratislave o 12., 14., a 16. hodine. Prečo? Lebo každý chce byť predsedom! Nesmierne hlúpi a sebastrední sú naši opoziční „lídri“.
Odkedy máme Covid, neexistuje iná choroba, ako Corona. Denno-denne nás médiá zavaľujú informáciami o počte nakazených a pod. Neexistuje iné úmrtie, ako na Coronu. Neexistuje iný dôvod hospitalizácie, ako Corona.
Niektorí lekári odmietajú poskytnúť aj základnú, aj urgentnú zdravotnú pomoc, ak pacient nemá rúško, alebo test na Coronu.
Médiá. Toto je katastrofa sama o sebe. Búrlivo a zanietene hlásia každý smrteľný prípad na Coronu. To, že obeť mala niekoľko pridružených chorôb, to ich nezaujíma. To, že obeť neumrela na Coronu, ale s Coronou, to ich takisto nezaujíma. Kŕmia nás apokalyptickými príbehmi tých, čo Coronu prekonali s ťažkosťami. Čítali ste niekde rozhovor s tými, ktorí Coronu prekonali úspešne? Ja nie. Čítali ste niekde rozhovor s tými, ktorí mali iba mierny priebeh podobný chrípke, resp. boli bezpríznakoví? Ja nie. Nadobúdam pocit, že dnes úlohou médií nie je upokojovať, ale šíriť paniku a strach. Keby sem prišiel mimozemšťan a hľadal informácie v médiách, myslel by si, že tu zúri choroba s najmenej 30% smrtnosťou.
Dostalo sa ku mne video policajnej hliadky, ktorá išla k samovrahovi obesenému na stĺpe verejného osvetlenia. Čakal som na večerné správy, že sa dozviem nejaké podrobnosti. Z nich som sa dozvedel, že niekde v priekope pri ceste už tri dni leží mŕtva srnka a začína smrdieť. O samovrahovi ani slovo. Načo hovoriť o prípadných obetiach anarchistického sa správania sa neschopnej exekutívy, ktoré zanecháva za sebou obete.
Takú „atómovú bombu“, akú má Slovensko, takú by nechcel zadarmo ani najchudobnejší terorista. Čo už na to povedať. Aká vláda, taká „atómová bomba…“
Po spustení „atómovej bomby“ zaviedla táto vláda bezprecedentný apartheid a segregáciu na základe nejakých modrých papierikov, ktoré boli údajnou „priepustkou na slobodu“.
Sme asi jedinou krajinou v EÚ, ktorá objavila povinnú dobrovoľnosť (alebo dobrovoľnú povinnosť?).
Sme asi jedinou krajinou v EÚ, v ktorej legitímne vládnu sexuálni devianti, mafiánski štartéri a verejne dokázaní plagiátori. Nie, aby odstúpili, oni vládnu za nadšeného súhlasu veľkej časti svojich sfanatizovaných fanúšikov! Mám veriť tomu, že Slováci sú naozaj až takí hlúpi? Naozaj až tak?
Po prvý raz som zaznamenal, že politik zvolá tlačovku len na to, aby novinárom oznámil, kedy zvolá tlačovku, na ktorej im niečo povie.
Mám obavu, že takto rozdeliť spoločnosť, rodiny a pod., na dve antagonistické, vzájomne sa nenávidiace skupiny, sa nepodarilo ani Mečiarovi. Rozhodne nie tak rýchlo.
Zábavná kratochvíľa je aj robiť koaličnému partnerovi na truc tým, že to „truc“ si odskáče celý národ. Na to treba nie psychickú poruchu, ale absenciu druhej signálnej sústavy.
Vláda má plné ústa o pomoci pre postihnutým Coronou. Prečo sme v pomoci teda druhí najhorší v EÚ?
Premiér tejto krajiny tvrdí, že pomoc je preto taká malá, lebo podnikatelia klamali na daniach a preto teraz majú nízku pomoc.
Minister vnútra nedbá prihovárať sa za zatvorenie nemocníc, ako trest pre demonštrantov, ktorí vraj šíria nákazu.
V Česku začala Covidová krivka klesať aj napriek masívnym demonštráciám, ktoré tam boli. Náš establishment nám chce nahovoriť, že za našu stúpajúcu krivku môžu demonštrácie.
Minister obrany by nedbal proti demonštrantom nasadiť vojsko.
Minister práce sa producíruje pred kamerami v poľnej uniforme cudzieho štátu.
Všetci tvrdia, že rozhodujú odborníci a chcú, aby sme tomu verili. Ak je to tak, máme najchaotickejších odborníkov v EÚ. Alebo rozhoduje iba jeden vševed a ostatní sú tak ustráchaní, že radšej robia zo seba hlupákov, než aby sa vzopreli.
Niektorí koaliční politici považovali za diskvalifikačné, že sa ešte vtedy kandidát na GP Žilinka, pozná podnikateľom Gučíkom. Že ešte lepšie sa s Gučíkom pozná predseda koaličnej strany Sulík, lebo tomu Gučík kvôli Žilinkovi volal, tak to je asi v poriadku. (Nad týmto som dlho rozmýšľal, ale na logiku tohto som naozaj neprišiel…) Navyše, kto sa v tejto malej slovenskej komunite nepozná každý s každým?
Stačí, keď máte ledva 30 rokov, ale nejakým nedopatrením ste podpredseda NR SR a môžete „grilovať“ starých harcovníkov, kandidátov na GP.
Aj keď pozatvárate všetko, aj myšacie diery, jedno musí ostať otvorené – herne! Ani logiku tohto som nepochopil…
Parlament zveril právomoci hlavnému hygienikovi a ten zveril právomoci (našťastie dočasné) predavačkám, esbeeskárom, pomocným pracovným silám, ktorí vás pustili/nepustili do obchodov a pod. Pár dní tu vládla zlomyseľná vláda zakomplexovaných nímandov, ktorí dostali nedopatrením na chvíľu moc. Vzniknú z toho legendy, ktoré sa v ich rodinách budú predávať z pokolenia na pokolenie. O pár generáciu budeme mať konečne množstvo slovenských kráľov!
Vrcholní predstavitelia EÚ vedeli rokovať aj prostredníctvom videokonferencie. Vrcholní predstavitelia Slovenska nie. Tak išli za Kolárom do nemocnice osobne a porušili pri tom vlastné predpisy.
So súhlasom štátnych predstaviteľov sa v tejto krajine masívne a protiprávne obmedzuje osobná sloboda stoviek jednotlivcov. Napríklad, za nenosenie rúška…
Štát podporuje udavačstvo a kriminalizuje malých podnikateľov, ktorí sa obchádzaním nulitných nariadení snažia zachrániť svoje prevádzky, živobytie a rodiny.
Takto by som mohol pokračovať ďalej. Ale nechce sa mi, zle sa mi to aj píše. To, čo ste čítali vyššie, je všetko pravda. Sú to absurdnosti, ale čo je najhoršie, veľa z toho, čo ste čítali, má jeden tragický rozmer – vedenie tohto štátu totiž dehumanizuje túto krajinu. Otázkou pre mňa ostáva, či je to zámer, alebo tragická neschopnosť, infantilizmus, amaterizmus, alebo arogancia. Mám obavu, že je to všetko, čo som vymenoval. Len potom nechápem ten zámer…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies