Krajský súd v Trnave poslal Jankovskú do väzby

 Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská ide v kauze Fatima do väzby

Krajský súd v Trnave zrušil rozhodnutie sudcu Okresného súdu v Trenčíne, ktorý obvinenú v kauze Fatima do väzby nevzal.

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská ide v kauze Fatima do väzby, jej výkon má nariadený v Ústave na výkon väzby v Leopoldove. Rozhodol o tom Krajský súd v Trnave. Súd zároveň zrušil rozhodnutie sudcu Okresného súdu v Trenčíne, ktorý obvinenú v kauze Fatima nevzal do väzby a jej väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Monika Jankovská je momentálne hospitalizovaná vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, zdravotný stav jej neumožnil zúčastniť sa dnešného verejného zasadnutia.

Podľa obhajcu obvinenej Petra Erdősa bude jeho klientka po rozhodnutí Krajského súdu v Trnave zadržaná a umiestnená do ústavu v Leopoldove. Tam by mal byť podľa jeho názoru opätovne skúmaný jej zdravotný stav, či by nemala byť umiestnená do Nemocnice pre obvinených a odsúdených. Obhajca označil rozhodnutie súdu za prekvapujúce, podľa jeho názoru boli splnené všetky podmienky pre nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Polícia vo štvrtok 4. marca opätovne zadržala bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú po tom, ako ju Najvyšší súd SR prepustil z väzby na slobodu. Jej zadržanie súviselo s kauzou Fatima, v ktorej okrem nej polícia obvinila aj ďalších ľudí. Obvinení mali vyfabulovať tvrdenia, že Monika Jankovská nemala nič spoločné s kauzou Fatima, ani s údajnými miliónovými úplatkami od vtedajšieho údajného bossa podsvetia Petra Čongrádyho. Monika Jankovská obvinenia odmieta. Podľa svedkov v kauze Fatima, Monika Jankovská pomohla v minulosti získať Petrovi Čongrádymu lukratívny pozemok v Trenčíne za úplatok tri milióny slovenských korún.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies