Volebná výhra založená na klamstve sa pretavila do rozvratu Slovenskej republiky

Podľa predsedu strany SMER – sociálna demokracia Roberta Fica vyhrať voľby na klamstvách je veľmi jednoduché, hlavne ak sa šíria médiami od rána do večera. Vládna koalícia totiž vyhrala posledné voľby na klamstvách, masívne podporovaných médiami. Ale udržať si vládnu moc je niečo iné. „Nezabúdajme na to, že keď vidíme vystúpenia Sulíka, Kollára, Kisku, Remišovej, že za to, že je dnes predseda vlády Matovič, nesú plnú zodpovednosť títo ľudia. Pretože sú to totálni politickí amatéri, ktorí zatvárali oči pred tým, že Matovič je blázon.  Vedeli, čoho je schopný a len preto, lebo rýchlo potrebovali zostaviť vládu, súhlasili s tým, aby na čele vlády stál človek, ktorý na to nemá ani vzdelanostne – ešte aj ukradol titul, ktorý na to nemá ani psychicky, ani skúsenosťami. Čiže plnú zodpovednosť za Matoviča znášajú títo ľudia. Preto môžeme skonštatovať, že všetci štyria predstavitelia vládnej koalície majú zodpovednosť za vzniknutý stav,“ uviedol Robert Fico.

Ďalej sa Robert Fico pýta, či si ľudia uvedomujú, že dnes je najhlbšia kríza pandémie a my nemáme ministra zdravotníctva. A nikto ani nevie, kedy bude. Či si uvedomujú, že máme SIS bez vedenia. Či niekoho zaujíma, že v podstate nemáme premiéra, dnes mu všetci koaliční partneri vyslovili nedôveru. A máme tu totálne amatérsku prezidentku, ktorá sa musí pravidelne radiť s americkou veľvyslankyňou. SMER – SD preto konštatuje, že Slovensko nie je len v núdzovom stave, čo sa pandémie týka, ale je aj v politickom núdzovom stave, kedy tu nikto nevládne.

„Mňa dnes totálne šokoval Sulík. Po tom, čo si vypýtal 400 mŕtvych minulý týždeň, on si kľudne vypýta ďalších 1000 mŕtvych, pretože povedal, že do budúceho týždňa do stredy máme čas a uvidíme, čo sa potom bude diať. Hoci s vyhlásením R. Sulíka a V.  Remišovej ani divá sviňa nevie, čo vlastne chcú. Lebo vedia, že to môže skončiť totálnym krachom a vedia, že ich ľudia môžu čapicami vyhnať z národnej rady a z úradu vlády. My preto prichádzame s touto iniciatívou a kladieme tieto otázky – kto z troch najvyšších ústavných činiteľov, kto z riadiacich zložiek tohto štátu sa zaujíma o to, koľko je mŕtvych, hospitalizovaných, koľko potrebujeme pľúcnych ventilácií, v akom stave je zásobovanie liekmi, ktoré potrebujeme? Trápi niekoho, čo bude po 21. marci? Povedali, že ak sa čísla nezlepšia, bude tvrdý lockdown. Kto nám povie, ako bude vyzerať? Matovič? Remišová? Sulík? Kto povie ľuďom, aká bude štátna pomoc?“, vymenoval predseda strany SMER – SD Robert Fico.

SMER – SD zajtra v Národnej rade (NR) SR predloží uznesenie v znení: Národná rada žiada troch najvyšších ústavných činiteľov, prezidentku Slovenskej republiky, predsedu NR SR a predsedu vlády SR, aby okamžite predstúpili pred občanov Slovenskej republiky a informovali ich, v akom stave sa nachádza Slovenská republika. Osobitne o existencii funkčných ústavných mechanizmov, ktoré zabezpečia, že v čase ústavne vyhláseného núdzového stavu budú občania Slovenskej republiky dôsledne chránení pred dôsledkami pandémie Covid-19, že budú rešpektované ich práva a slobody, že sú chránené národnoštátne záujmy Slovenskej republiky a že hospodárskym subjektom a zamestnancom budú okamžite predstavené kompenzačné mechanizmy a informácie o pripravovaných opatreniach vlády SR po 21. marci 2021.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies