Občania rukojemníkmi neschopnej vlády!

Takto pred rokom pripravovala vláda Igora Matoviča programové vyhlásenie vlády. Pred jeho zverejnením si Matovič urobil malé PR na sociálnej sieti, kde si ako malý chlapec na ihrisku porovnal pipíka s predchádzajúcimi premiérmi, lebo jeho vyhlásenie vlády je “dvakrát väčšie ako predchádzajúce”! Po takmer roku môžeme povedať, že na Slovensku vládne ten najväčší hlupák aký tu kedy vládol, lepšie povedané banda hlupákov …

Ak by sa dnes vo svete odohrával príbeh z filmu “Blbec k večeri”, kde si banda inteligentných snobov pozýva blbca na večeru a súťažia, že kto našiel väčšieho, tak by im stačilo zájsť na Úrad vlády SR a vyberať z ministrov, kde je jeden hlupák väčší ako druhý! Kto by vyhral? Ťažko povedať!

Koaličné strany po týždni krízy rozbehli preteky, že kto dokáže priniesť väčšiu obetu, nie v návrhoch pre ľudí, či riešeniach krízy, ale v obete štátnej limuzíny a ministerského kresla! Predsedníčka najmenšej strany Veronika Remišová si trúfa vyzvať premiéra k odstúpeniu a pridáva sa predseda druhej najmenšej strany Richard Sulík, ktorý sa v prípade odchodu Matoviča vzdá funkcie ministra tiež. K podobnému kroku Sulík vyzýva aj Remišovú, ešte predtým vyjde informácia, že Matovič je ochotný byť aj nebyť premiérom, stiahnuť sa do úzadia a po skončení krízy ohlásiť návrat! Kde na to títo blázni chodia? Jednou nohou síce budeme vo vláde, ale druhá mimo vlády bude tá vďaka, ktorej nebudeme za nič zodpovední?

Strana Sme rodina vystúpi, žiada miliónové opatrenia a na znak snahy o zakopanie vojnovej sekery podá demisiu minister práce Milan Krajniak, ktorého meno žiadna z koaličných strán ani nespomenula! Čo Krajniak na ministerstve okrem štátnej pomoci zmrvil? Alebo ide len o ďalší kšeft Borisa Kollára?

Kým si koaličné strany porovnávajú a hrajú sa na pieskovisku, tak samosprávy bojujú s chybnými testami, občania sú zatvorení, a to napriek tomu, že v ich obciach a mestách pri posledných plošných testovaniach svietia nuly v kolónke “nakazení”! Domáce väzenie zabezpečuje, že v uliciach je ticho a zúfalí občania, starostovia a primátori sú rukojemníkmi vlastnej vlády, ktorá všetku vinu hádže na ich hlavy…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies