Lipšic pri vypočúvaní kandidátov použil ako barličku na obhajobu svojej počestnosti výroky Zsuzsovej pred súdom …

Včerajšie vypočutie kandidátov snáď nie je možné hodnotiť inak ako paródiu, avšak nesporne zlatým klincom bolo Lipšicove vyjadrenie k jeho záletníctvu, respektíve odvolanie sa na výrok Aleny Zsuzsovej použitý na súdnom pojednávaní vo veci vraždy Jána Kuciaka.

Napriek tomu, že Daniel Lipšic vedel, že sa nejedná o autentickú komunikáciu Aleny Zsuzsovej s politikmi a podnikateľmi, s cieľom vyrobiť zo Zsuzsovej  volavku Mariána Kočnera, podsúval informácie do médií. Paradoxne o jeho komunikácii médiá mlčali.

Ako je u počestného advokáta dobrým zvykom – niekoľko krát zaklamať v jednej vete, svojej povesti dostál aj v tomto prípade.  Pokúsil sa zakryť vyjadrením osoby, ktorú sa klamstvami pokúsil dostať na dlhé roky do väzby  a zároveň zavďačiť svojmu mecenášovi Haščákovi, zdôraznením, že sa do profilu nabúral Kočner.

Vráťme sa však ku konaniu vo veci vraždy Jána Kuciaka

Alena Zsuzsová už pri prvých výsluchoch uviedla, že v roku 2012 bolo nabúrané  do jej FB, z čoho najskôr obviňovala Mariána Kočnera.  Po niekoľkých mesiacoch sa však podarilo zistiť, že za nabúraním do jej profilu je Jaroslav Haščák, respektíve túto službu pre neho zabezpečil Peter Tóth.

Po nabúraní sa do jej profilu bola stiahnutá databáza jej priateľov, s ktorou nikdy nekomunikovala spôsobom ako bolo zverejnené.

V roku 2012 boli medzi Danielom Lipšicom a Haščákom a Kočnerom napäté vzťahy, nakoľko Lipšic poskytoval novinárom listiny súvisiace s Privatbankou, podliehajúce bankovému tajomstvu.

Kočner riešil vynášanie zo spisov trestným oznámením a Haščák diskreditačnou kampaňou voči Lipšicovi. Na diskreditačnej kampani, ktorú technicky zabezpečovali Martin Danko s Petrom Tóthom, sa podieľalo množstvo novinárov a bývalých príslušníkov SIS, ktorí kvalifikovanie prostredníctvom blogov a založením stránok, Lipšic net., Lipšicove stádo, prípadne Danielito. sk  monitorovali nielen jeho aféry, ale aj nezrovnalosti súvisiace s financovaním politickej strany, ktorú založil.

Boj proti Pente mali od roku 2012 v predvolebnom programe v tom čase všetky opozičné strany, dokonca aj SaS, ktorá bola projektom Penty a z jej prostriedkov výdatne financovaná. V komunikácii z roku 2017 medzi Haščákom a Kočnerom, oznámil  Haščák pôsobivo Kočnerovi, že si Lipšica jednoducho kúpil.

Trestné konanie voči Lipšicovi, realizované na základe podnetu Mariána Kočnera z roku 2012 úspešne zamietla pod koberec prokurátorka Vítková ukončené v roku 2020.

Peter Tóth zbieral pre Pentu špinu na novinárov sústredených v blízkosti Lipšica podstatne skôr ako v roku 2012.

Knihu Petra Tótha, v ktorej väčšina čitateľov sa pokúša vzhliadnuť dokument, je pohľadom autora, ktorý v pozícii svedka bol niekoľkými senátmi označený ako nedôveryhodný, nakoľko jeho svedecké výpovede nielenže nekorešpondovali s listinami a zvyšnými svedeckými výpoveďami v súdnych spisoch, ale hneď v úvode sa s ľuďmi zo spoločnosti Penta podieľal na falšovaní  kľúčových dôkazov … Po prečítaní knihy Satan, teší ma si čitateľ predovšetkým uvedomí nenávisť Petra Tótha voči novinárom. Tú strašnú nenávisť, ktorú donedávna pripisoval Mariánovi Kočnerovi.

Daniel Lipšic sa na verejnom zasadnutí pokúšal obhájiť neobhájiteľné.  Neštandardné nadobúdanie titulov,  osadenie seba do pozície obete nehody, tendenčné klamstvá, vynášanie zo spisov, či nehospodárne nakladanie s finančnými prostriedkami ministerstiev, ktoré riadil sú dostatočným dôvodom prečo nemá nárok zastávať post, ktorý vyžaduje pevné a morálne postoje.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies