Ľuboš Blaha: Otvorený list Zuzane  Čaputovej

Otvorený list Zuzane  Čaputovej

Vážená pani prezidentka Čaputová,

v piatok ste sa predviedli nielen ako mizerná prezidentka, ale aj mizerná právnička.

V Právnych listoch dnes vyšla zásadná štúdia rešpektovanej autority v oblasti trestného práva, JUDr. Petra Šamka staršieho, bývalého sudcu a podpredsedu Krajského súdu v Bratislave.

Jeho analýza z Vás, ako aj zo sudkýň Krajského súdu Veselovskej, Blažovej a Šimkovej urobila úplné právne diletantky.

V prípade štvorice vyšetrovateľov, o ktorej Boris Kollár hovorí ako o „čurillovskej mafii“, sudkyne Krajského súdu napísali také bizarné uznesenie a odôvodnenie, že sa za to budú hanbiť právnici ešte niekoľko generácií.

Keby toto odôvodnenie sudkyne dostali na USB kľúči od Kubinu a Lipšica, nevyzeralo by inak.

Ako upozorňuje odborník, súd kompletne prevzal účelovú argumentáciu obhajoby.

Len podotýkam, že to bol Daniel Lipšic, ktorý s touto istou agendou robil niekoľko dní nenávistnú šou vo svojich spriaznených médiách SME, Expres a Denník N.

Ľudia volajú po návrate do normálu

A tiež pripomínam, že Lipšicov bývalý spoločník Kubina obvinených čurillovcov obhajoval.

Ak sudkyne úplne iracionálne a groteskne prevezmú účelové argumenty Lipšica a Kubinu, pričom právna obec ich uznesenie hodnotí ako absurdné, je veľkou otázkou, čo bolo motiváciou sudkýň…

Namiesto toho, aby ste sa na to verejne pýtali, pani prezidentka, Vy ste iba odrapkali to, čo Vám pravdepodobne napísal Váš bývalý poradca Kubina.

Nielenže ste sa tým spreneverili svojmu úradu, pretože hlava štátu nemá čo strániť obvineným v živej kauze, ale navyše ste predviedli také chabé právne vedomie, že ste sa strápnila pred celou právnickou komunitou.

Vy ste úplne otvorene schválila nasledovné bludy, ktoré zo seba z nejakých obskúrnych príčin vypustili tri sudkyne – vychádzam z dnešnej analýzy z Právnych listov:

  1. vraj je u vyšetrovateľov možné spustiť trestné stíhanie na základe klebiet a paranoje;
  2. vraj je bežné a prijateľné „dotvárať“ si skutok a nadhodnotiť kvalifikáciu trestného činu tak, aby to mohla dostať Lipšicova prokuratúra;
  3. a vraj sa špekulatívnymi trestnými stíhaniami môžu brániť vyšetrovatelia proti inšpekcii, ktorá ich za niečo vyšetruje a dokonca je to vraj bežné a úplne v poriadku.

Toto všetko je v kompletnom rozpore so zákonmi Slovenskej republiky a ak to neviete, pani prezidentka, mala by ste okamžite vrátiť diplom.

Vážená pani,

právnická obec je zdesená z toho, aký lynč spustil advokát čurillovcov Peter Kubina, váš ex-poradca, na sudcu Kapinaja, prokurátorov Chyla a Popraca a všetkých, ktorí čurillovcov vyšetrovali a obvinili.

Váš ex-poradca Kubina otvorene vyzýva, aby sudca, s ktorým nesúhlasí, „spálil talár“ a „hľadal si inú prácu, menej náročnú na intelektu a charakter“.

Takýmto spôsobom Váš ex-poradca, Lipšicov kamarát a advokát Kubina uráža sudcov, prokurátorov a inšpektorov, s ktorými nesúhlasí.

Ako je možné, pani prezidentka, že máte potrebu zastávať sa Kubinových klientov a neodsúdite jeho primitívne útoky?

Ako je možné, že neodsúdite primitívne útoky ministerky Kolíkovej na advokátku Evu Mišíkovú, ktorú chce vláda vyštvať zo súdnej rady za to, koho zastupuje, čo je vlastne útok na základné ústavné právo na obhajobu a útok na samu podstatu právneho štátu?

Kubina s Lipšicom lynčujú každého, kto má iný názor. V spolupráci s oligarchickými médiami vytvárajú neuveriteľný tlak na súdy a prokuratúru.

Existuje vážne podozrenie, že prechovávajú nadštandardnú spoluprácu so sudkyňami, ktoré rozhodujú o „ich ľuďoch“. Nehovoriac o ich spolupráci s Igorom Matovičom, Romanom Mikulcom a celou vládnou koalíciou.

Zároveň existuje vážne podozrenie, že robia všetko preto, aby zachránili svojich vlastných ľudí na NAKA, pretože spoločne s nimi vykonávali trestnú činnosť a boja sa, že skončia vo väzení.

Je tragédiou slovenskej politiky, že Vy ako prezidentka verejne prikrývate ich kauzy a obhajujete potenciálnych zločincov v živých prípadoch.

Vážená pani Čaputová,

stala ste sa oficiálne súčasťou chobotnice. A oficiálne ste zlyhali aj ako údajná právnička. Ak dokážete obhajovať odôvodnenie sudkýň Veselovskej a spol., zjavne by ste z práva ani nezmaturovali.

Ste nielenže nespôsobilá zastávať úrad hlavy štátu, ale navyše ste nespôsobilá vykonávať akúkoľvek právnickú profesiu – dali ste facku právnemu štátu a to musí mať následky.

Ak sa okamžite nezastanete sudcov, prokurátorov a advokátov, na ktorých útočí Lipšic, Kubina a Kolíková, stávate sa súčasťou nenávistného lynču a brutálnych čistiek, aké tu neboli od vojnového štátu.

Pamätajte si jedno – kto akými zbraňami bojuje, takými aj zahynie.

Prečítajte si analýzu emeritného sudcu Petra Šamka staršieho, ktorý je v právnom prostredí obrovskou autoritou… a potom rovno vráťte diplom.

S pozdravom,

PhDr. Ľuboš Blaha, PhD.

P.S. Nebudem vám tento status posielať poštou, pretože viem, že moje statusy čítate. A že vás vytáčajú do fialova

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies