Lučanský – lekárska správa – pred údajným pádom z vozíka

Nie je to tak dávno, čo sa prvý krát ministerka spravodlivosti postavila pred kamery a hrdo oznámila, že Milan Lučanský si zranenia spôsobil sám a všetky informácie zverejnené médiami o potýčke s pracovníkmi ZVJS sa nezakladajú na pravde,

Ako prvý zverejnil informáciu o údajnom pokuse o samovraždu týždenník Týždeň a Denník N, následne prevzali aktuality. My a viacereé denníky sme zverejnili správu o potýčke s bacharmi, a následnom prevoze a operácii, ako aj vážnom zdravotnom stave Milana Lučanského pri prevoze do Trenčína. Naše informácie kopírovali správu,  ktorú 31. 12. 2020 obdržali všetky redakcie a bola zverejnená následne na internete.

Ministerka Kolíková špeciálne citovala pasáže z textov zverejnených na portáli Eurorešpekt a zdôrazňovala, že nami zverejnené informácie sú hoaxy. Na tlačovej besede, kde prezentovala, že sa vlastne k incidentu s bacharmi ani pokusu o samovraždu nedošlo, nervózna Kolíková sa preriekla a uviedla, že zranenia na krku nezodpovedajú obeseniu.

Vyšetrenie :neurochirugické konz. dňa 10. 12. 20 11.42

Pac akútne prijatý  na kliniku ORL pre zadoočný poúrazový krvný výron vpravo s následným tlakom očnice vpravo v celkovej narkóze.

Objektívne  pri vyšetrení u pacienta pozorujem okoloočný krvný výron vpravo so stavom po uvoľnení tlaku pravej očnice, bolesti hlavy na temene v strede, bez úrazového poškodenia kožného krytu.

CT mozog stredové štruktury bez posunutia, mozog bez expanzívnych, ložiskových a krvácajúcich zmien, včetne krvácania pod a medzi jeho obaly
Likvorové cesty šírkou odpovedajú veku.

Kosť hlavy bez čerstvých traumatických zmien.

Zápal očnice vpravo, dekompresia vnútornej strany očnice s diskrétnym prolapsom/výhrez/zadoočného tuku a stredného okohybného svalu do čuchovej dutiny.

Vpravo stredovo na č 8 až 10 zvýšená densita tuku hrúbky cca 3 mm dĺžka cc 13mm krvný výron v resorpcii

S05.1 – Pomliaždenie očnej gule tkanív očnice

Dg.Retrobulbarny/ vzadu za očnou guľou/ krvný výron vpravo.

Operačný výkon

Endoskopicka dekompresia / endoskopom urobené odstránenie  tlaku krvného výronu očnice vpravo_/

Priebeh operácie :
Operácia vykonaná v celkovej anamnéze
vpravo endoskopicky odstránenie časti čuchovej kosti a vyvedenie dutiny navonok ,
odstránenie  slizničnej výstelky čuchovej dutiny a kostnej dosky očnice,
dolná stena očnice  vnútorné odstránenie slizničnej výstelky-odklopený slizničný lalok až po priebeh nervus infraorbitalis..
Odstranená kostná blana a vnutorná časť dolnej steny očnice vpravo.

Pac po endoskopickom odstránení tlaku očnice vpravo pre zadoočný krvný výron v celkovej   anestéze

9.12.2020  Biomikroskopicky

Oko pravé:okoloočný krvný výron v strebávaní, postavenie očnej gule axiálne, hybnosť obmedzená pri pohľade doprava, očná guľa preťahuje cez stredovú líniu,

Subjektívne udáva horizontálne dvojité videnie vo všetkých pohľadových smeroch, najviac pri pohľade doprava, očná guľa s cirkulárnym  podspojivkovým krvným výronom, s výrazným opuchom očnej spojovky

Záver: Čiastočné ochrnutie /obrna/hlavového nervu VI. pravého oka /n,abducentis partialis o.dx./
Dvojité videnie.
.Stav po pohmoždení oka vpravo Krvný výron okolo oka vpravo.
Začervenanie spojovky vpravo. Opuch spojovky vpravo.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies