Maďarsko predĺžilo kontroly na hraniciach do 1. novembra

Maďarsko predlžuje dočasné znovuzavedenie kontroly hraníc. Nariadenie je platné do 1. novembra 2020. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR na svojej webovej stránke.

Od 1. septembra 2020 platí zákaz vstupu do Maďarska iným ako maďarským občanom. MZVEZ upozorňuje, že obmedzenia sa vzťahujú aj pre železničnú, či autobusovú dopravu.

Do Maďarska môžu vstúpiť cudzinci s oprávnením na trvalý pobyt na území krajiny, či ich rodinní príslušníci. Urobiť tak môžu v prípade, že sa preukážu dokladom, respektíve disponujú platným povolením, ktoré im vydala cudzinecká polícia Maďarska a oprávňuje ich na pobyt na území Maďarska na obdobie dlhšie ako 90 dní.

Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová v tejto súvislosti informuje verejnosť, že je potrebné pripraviť sa na možné zdržanie na hraničných priechodoch.

Matovičova vláda vyhlásila núdzový stav, ktorý im umožňuje zbavovať ľudí slobody a ľudských práv, zakazovať protesty a obmedzovať demokraciu

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies