Kriminálka zadržala starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého

Bratislavská kriminálka dnes ráno zadržala starostu mestskej časti Bratislava – Nové Mesto Rudolfa Kusého. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca mestskej časti Marek Tettinger. „K celej záležitosti sa môžeme bližšie vyjadriť, až keď budeme vedieť, čoho sa tento prípad týka. Nie sme si totiž vedomí žiadneho porušenia legislatívy, ktorého by sa mohol starosta mestskej časti dopustiť,“ uviedol hovorca a dodal, že zamestnancom miestneho úradu Nové Mesto nikto netlmočil žiadne relevantné výhrady či podozrenia, ktoré by zakladali podozrenie, že úrad či jeho štatutári v čomkoľvek postupovali protiprávne. Bratislavská krajská polícia dnes ráno informovala o zadržaní verejného činiteľa, ktorý je obvinený zo spáchania trestného činu proti poriadku vo veciach verejných.

„Ako úrad sa dlhodobo usilujeme posilňovať transparentnosť, hospodárnosť pri verejnom obstarávaní, presadzujeme efektívnejšie fungovanie samosprávy a zabezpečenie férového prostredia pre všetkých, ktorí so samosprávou prídu do kontaktu,“ uviedol hovorca a dodal, že miestny úrad Bratislava – Nové Mesto, ako aj starosta mestskej časti, boli za posledných desať rokov opakovane terčom rôznych anonymných trestných oznámení a obvinení. „Orgánom činným v trestnom konaní sme vždy poskytli maximálnu súčinnosť, rovnako budeme konať aj v tomto prípade,“ doplnil hovorca a dodal, že doteraz sa vždy všetky vznesené obvinenia ukázali ako neopodstatnené a nezmyselné. „Sme presvedčení, že inak tomu nebude ani tentoraz. V tejto chvíli nemáme vedomosť, čoho by sa malo aktuálne trestné oznámenie týkať,“ uzavrel.

Matovičova vláda vyhlásila núdzový stav, ktorý im umožňuje zbavovať ľudí slobody a ľudských práv, zakazovať protesty a obmedzovať demokraciu

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies