Riaditeľ SIS – Vladimír Pčolinský – expert na diskreditačné kampane a vynášač zo spisov

Človek, ktorý odfotil Zuzanu Tománkovú v spoločnosti Kočnera a Tótha

Vadimír Pčolinský bol osobou, ktorá vyhotovila fotografiu Kočnera a Tótha v spoločnosti  Zuzany Tománkovej, ktorá zastupovala Mariána Kočnera v trestnej veci porušovania bankového tajomstva, v ktorej bol obvinení v októbri 2016 JUDr. Daniel Lipšic a Gábor Grendel.  Lipšic za záhadných okolností sa z kauzy vyvliekol a Grendel je v postavení obžalovaného, za čo vo veľkej miere môže ďakovať aj Monike Tódovej.

Lipšica s Grendelom usvedčil mail Tódovej s popisom ich trestnej činnosti a listiny zo spisu, ktoré odovzdala polícii

O histórii vzťahu Zuzany Tománkovej a Tótha treba vedieť, že v dobe, keď manžel Zuzany Tománkovej úspešne prevádzkoval zariadenie pre drogovo závislých, syn Petra Tótha bol klientom resocializačného centra „Čistý deň“, takže je evidentné, že sa s obidvomi pánmi osobne poznala a tvrdenie Borisa Kollára o pripravovanej diskreditácii bolo v rovine domnienky a pokusu o odvrátenie pozornosti od vlastných vážnejších lapsusov. Rozprávke  Vladimíra Pčolinského o náhodnom vzniku fotografie, respektíve túžbe mať fotografiu velikána slovenskej literatúry Petra Tótha, pravdepodobne súdny človek neuverí, možno sa iba zasmeje nad jeho plytkosťou.

Fotografia Vladimíra Pčolinského mala vraj dokázať, že  Róbert Fico s Erikom Tomášom cez Tománkovú pripravujú diskreditáciu Kollára.  Fico bez akýchkoľvek problémov mohol Borisa Kollára zdiskreditovať cez archívy Štb, prípadne SIS, cez podstatne závažnejšiu trestnú činnosť a nie pre jeho komunikáciu s  drogovo závislou maloletou.

Ideológovia strany vyhodnotili, že pri Kollárových milostných avantúrach, ktoré verejnosť akceptuje, že komunikácia ani zďaleka nemôže uškodiť do takej mieri ako napr., pašovanie drog, či spolupráca s organizovaným zločinom.

Vladimír Pčolinský , ktorý fotografiou a vymysleným príbehom robil nadprácu , figuroval v mnohých kauzách a škandáloch vzniknutých nielen počas jeho pôsobenia na ministerstve vnútra, v období keď bol ministrom Vladimír Palko, Daniel Lipšic, ale aj neskôr.

Pčolinský to zariadi 

Vladimír Pčolinský intenzívne spolupracoval s vybranými novinármi nielen na diskreditácii tých nepohodlných, zabezpečovaním  vybraných častí trestných spisov, ale aj cez manželku prokurátora Šantu zisťoval  informácie o pobyte a majetku súkromných osôb z neverejných databáz. Komunikácia s novinármi označovanými prezývkou „Lipšicove stádo“ ako aj systém ich riadenia a ovplyvňovania bola zverejnená na stránke „Fakty a dôkazy“.

Vladimír Pčolinský prezentovaný ako osoba blízka Borisova Kollárovi, je ale oveľa bližší Danielovi Lipšicovi, prípadne Milanovi Krajňákovi.

 Z trestného spisu vo veci vraždy Jána Kuciaka

Meno Vladimíra Pčolinského figuruje aj v časti spisu súvisiacej so sledovaním politikov a novinárov, realizovanom od februára 2017. Bratia Peter a Vladimír Pčolinský boli pravidelnými návštevníkmi baru Next Apache a kaviarni „ U Krajniaka“. Pčolinský pri tom striedal rôzne autá, napríklad BMW X5 a X6, ktoré patrili firme MBM Tatry s.r.o., kde Pčolinský bol zamestnaný v dobe od 1.5.2013 do 31.7.2015.

Podľa záznamov z 11.3.2017 a ďaľších bol Pčolinský pravidelným parťákom kaviarenských šedých eminencií. Podľa záznamu zo dňa 4.7.2017 sa preberali vzťahy a vplyv na šéfa SIS, keď prítomná šedá eminencia Peter Zajac povedal…

Pčolinský patril medzi kľúčové osobnosti, ktoré pripravovali rôzne diskreditačné kampane voči nepohodlným, ktorí ohrozovali záujmy organizátorov protestov a v spolupráci s bývalými príslušníkmi NAKA a bezpečnostných služieb zabezpečoval materiály ich na diskreditáciu. Jeho stretávania s Lipšicom a Joštom boli v tejto kaviarni pravidelne zaznamenané, napríklad aj 23.5.2017. Daniela Lipšica navštevoval aj doma ( záznam z 3.5.2017) . Táto návšteva zrejme predchádzala k ďalšiemu stretnutiu 4.5.2017, kde Pčolinský získaval informácie z NAKA, ktoré popisovali vydieranie policajnými funkcionármi a mali sa použiť a načasovať pre zosilnenie a radikalizáciu protestov:

Nezávisle na tom sa stretával aj s Borisom Kollárom (31.8.2017). Zrejme nielen spolupráca s Kollárom, ale aj dlhodobé služby pre zvyšok „Apačov“  je zárukou spoľahlivosti  a dôvery po voľbách v roku 2020 zaslúžil Kollárovu dôveru.

Známe sú aj jeho kontakty, respektíve nadštandardné vzťahy  s riaditeľom SIS Šafárikom a vplyvnými osobami zo Slovenskej národnej strany, ktoré zbierali a podsúvali systematicky informácie a rozkladali stranu zvnútra.

V tomto ohľade je zaujímavá skutočnosť, že s tzv. Apačmi spolupracoval nominant strany Smer, minister zahraničných vecí, Miroslav Lajčák a pracovníci ambasády USA.

Pčolinský je produktom a verným avatarom Daniela Lipšica. Používa jeho kontaktnú  a vedomostnú sieť, správa sa podobne ako on a rozhoduje sa podľa rovnakých priorít. Pokiaľ situácia umožňuje stojí mimo dianie.

Byť okamžite na správnom mieste a monitorovať situáciu nie je náhoda, ale profesionálna spravodajská povinnosť. Pčolinský podobne ako Lipšic vyskytuje sa na miestach tragédií, v čase keď na mieste nemá dôvod byť prítomný. Je bezpredmetné, či sa jedná o miesto Majchrákovej samovraždy, Lipšicovej nehody, prípadne stretnutia osôb pripravujúcich pád vlády so šedými eminenciami protestov.

V súčasnosti je nepodstatné, či na Borisa Kollára zapôsobilo Pčolinského  osobné čaro alebo iné vážnejšie a osobnejšie argumenty sa zrejme dozvieme z iných spisov po určitom čase…

Upratovač Pčolinský

Pčolinský patrí dlhodobo k skupine ľudí, ktorí sa spravidla objavujú na mieste tragédie s cieľom vyhodnotiť, ovplyvniť, prípadne zasiahnuť do následného diania, prípadne zo situácie v neskoršom období vytĺcť osoh. Či už sa jedná o Valkovu vraždu, Majchrákovu samovraždu, Lipšicovu nehodu alebo okamžité nastavenie kontaktu s ľuďmi, ktorých vedomostné prostredie treba monitorovať. Veriť tomu, že je to ich úchylka alebo ľudská túžba sa otierať o tragické ľudské okamihy je naivné. Otázkou zostáva, či Vladimír Pčolinský pracuje pre zahraničnú bezpečnostnú službu a obhajuje jej záujmy, alebo buduje vlastnú konšpiračnú pozíciu.

Pre koho Pčolinský, ale aj Lipšic a údajní kaviarenskí dôchodcovia v skutočnosti pracujú a kto z ich neštandardných aktivít bude mať najväčší osoh, skutočne uvidíme časom.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies