Denník N prekročil všetky etické hranice.

Tlačová konferencia Úradu vlády k nenávistnému, k oplzlému a k primitívnemu podcastu Denníka N ktorá reagovala na program Vlády smerujúceho k rešpektovaniu iného názoru demaskovala v plnej nahote fanatickosť a nenávistnosť redaktorov, ktorí označujú sami seba za mainstream, mienkotvorné médium a záruku ochrany demokracie. A v tomto duchu nadávajú predstaviteľom Vlády SR do debilov.

Na dnešnej tlačovej konferencii predstaviteľov vlády sa od takýchto praktík, chovania, slovných útokov a primitívneho fanatického mediálneho súboja sa zástupcovia vlády dištancovali a vyzvali kolegov novinárov, aby takéto chovanie, slovník a nenávistný prejav odsúdili, Taktiež vyzvali šéfredaktora za ospravedlnenie, čo ale  kvôli zjavnému antagonistickému postoju Denníka N asi bolo zbytočné, lebo tam kde sa rodí, programuje a systematicky podporuje nenávisť a fanatizmus, tam takýto hlas nikdy nevznikne

Pritom výzva vlády ku zmiereniu a  krešpektovaniu iného názoru bola pragmatická, bez emocii a bez útokov. Na prezentácii tohto programu odznelo:

„Bez vzájomného rešpektu či už k postojom, názorom alebo politickým pohľadom to nepôjde. Rezignovali sme na vzájomný rešpekt. Mali by sme sa všetci pozrieť do zrkadla, či sme schopní povedať: rešpektujem iný názor. Úrad vlády chce byť v tomto príkladom a vyzývame nielen politikov, ale aj novinárov, hercov, zabávačov, influencerov, aby skúsili úprimne vysloviť túto vetu. Až vtedy si budeme môcť povedať, že sme demokraciou,“ povedal vedúci Úradu vlády SR Juraj Gedra.

„Úlohou štátnych inštitúcií vrátane úradu vlády je kultivovať slobodu prejavu. Demokracia vedie k rozdelenej spoločnosti a na mnohom sa nezhodneme. Výsadou demokracie práve je, že môžete nesúhlasiť. Iný názor nie je chybou, extrémom, ktorý treba odstrániť či cenzurovať. Je to výdobytok demokracie, ktorý musíme rešpektovať. Vytratil sa z nás vzájomný rešpekt a vôľa viesť diskusiu. Dnes na Slovensku platí, s kým nesúhlasím, toho nerešpektujem. Namiesto rešpektu druhými pohŕdame, ale to musíme zmeniť naprieč celou spoločnosťou,“ dodal predseda Zboru poradcov predsedu vlády SR Erik Kaliňák.

https://www.vlada.gov.sk/spustame-kampan-respektujem-iny-nazor/?csrt=7330129832404570737

Tlačovú konferenciu k tomuto projektu zrejme zachytil aj Denník N

 

A Reakcia ktorá príšla? Bola plná urážok hanlivých a nenávistných vyjadrení, novinárskej plytkosti a ľudskej žumpy.Na to samozrejme Vláda reagovala, lebo sa jedná o absolútne nepochopenie a demagogické pokračovanie vzbudzovania nenávisti a neporozumenia, proti ktorému tento program po atentáte na premiéra smeruje

Žiadny slušný, normálny a objektávny novinár sa nemôže týmto plytkým, urážlivým a vulgárnym spôsobom vyjadrovať a dokonca ešte aj tvrdiť, že za socializmu aspon každý vedel čo nesmie, ale teraz sa smie všetko. Len pripomínam, že ako pozostatok socializmu ešte aj v našom trestnom kodexe spred roku 2005 v zákone č,140/1961 Zb. existoval v odseku 2 v§ 156 tento trestný čin

Kto hrubo urazí alebo ohovorí verejného činiteľa pri výkone jeho právomoci alebo pre tento výkon, potresce sa odňatím slobody až na jeden rok alebo nápravným opatrením alebo peňažným trestom.

Áno, demokracia pokročila, novela trestného kódexu tento útok odstránila, aj keď to nebránilo tomu, aby niektoré sudcovia a vyšetrovatelia až do roku 2013 na základe takéhoto  zákona stíhali novinárku Jana Teleki, 16 rokov. Nie za urážku, ale za satirickú báseň.

Čo myslíte pani novinári z Denníka N? Vaše urážky, vulgarizmy, posmešky koho charakterizujú? Nie vládu ktorú napadáte, ale Vás. Vašu morálku, Vaše profily, Vaše osobnosti, Vaše názory o demagogickú fanatickú snahu narúšať slušnú novinársku prácu, etiku, medziludské vzťahy, Sú Vašim verným zrkadlom, za ktré sa hanbí každý slušný publicista, politik, občan.

Nemá význam asi konfrontovať sa  ľuďmi, ktoré v bohorovnej istote menujú vládnych politikov, urážajú ich, opakovane ich nazývajú debilmi. Toto odsúdi každý normálny človek a každý novinár- kolega.  Šéfredaktor Denníka N ale zrejme má posunutý zmysel pre slušnosť, profesionalitu a korektnosť vo vyjadrovaní veľmi ďaleko. Preto od neho asi nie je možné očakávať ani sebareflexiu, ani ospravedlnenie, či prevádzkovanie nenávistného média .

Gratulujeme pán Kostolný.

Zaradili ste Denník N na čelo mediálnej žumpy. A gratulujem aj čitateľom a poslucháčom, ktorí sú celkom blažení pri takomto hecovaní a nenávisti. Majte sa radi . A nemiešajte sa medzi slušných ľudí.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies