V auguste roku 2019, keď šialenstvo okolo Threemy dosahovalo vrchol, cítilo sa veľa ľudí odborníkom na túto jednoduchú aplikáciu. Adam Valček uverejnil bezprostredne dve videá ( https://video.sme.sk/c/22196692/otazky-o-threeme-a-kocnerovi-odpoveda-valcek.html 22.08.2019) a ( https://video.sme.sk/c/22200329/vsetko-dolezite-o-threeme-video.html 28.08.2019) o tom, aká je pre jej bezpečnosť úžasná a vlastne aj spoľahlivá uvedená aplikácia, rozšírená vo verejnosti, ale aj medzi politikmi, policajtmi. Adam Valček, tvrdením, že komunikácia, ktorá napadla do vyšetrovacích spisov je nespochybniteľným dôkazom proti Kočnerovi a proti všetkým, bezprecedentne manipuloval názorom verejnosti.
Média nezákonným spôsobom, účelovým zverejňovaním vybraných častí Threemy začali systematickú likvidáciu vybraných ľudí. Na Slovensku vznikol nový fenomén, ktorý má názov Kočnergate.
Kočnergate, domino Threema, útok na ústavou garantovaného obhajcu a cesta k totalite
Kočnerova Threema nebola autentická
Odhliadnuc od skutočnosti, že obhajoba Mariána Kočnera Threemu ako celok spochybnila a následne v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnierovej bola digitálna komunikácia ako prvotný dôkaz súdom vylúčená z konania, v prípade zmeniek sme zistili, že senát sudcu Klemaniča, s aplikáciou zaobchádzal ako vierohodným dôkazom, dokonca na jej základe vydal odsudzujúci rozsudok.
Súd vypočúval odborníkov k dôveryhodnosti aplikácii Threema na danú problematiku vylúčením verejnosti z pojednávania. Vieme si však predstaviť, ako sa do popuku smiali Lipšic aj Tóth, pri sledovaní uvedeného technického diletantizmu sudcov v praxi. Nie je totiž jedno, či je predmetom skúmania zariadenie – mobil, ktorý je odobratý priamo na mieste a z tohto mobilu sa autentickým a overeným spôsobom stiahnu informácie bez akéhokoľvek zásahu a autorizovaným spôsobom , alebo je predmetom skúmania mobil a stiahnuté informácie, ktoré dodá niekto iný než majiteľ po niekoľkých mesiacoch a najmä potom, ako mal niekto možnosť medzičasom s týmito údajmi manipulovať. Že sa nedá?
Iba naivná a technicky nevzdelaná hlúpa hus, prípadne úplne technicky nevzdelaný sudca môže uveriť pravosti komunikácie z mobilu, ktorý mal v rukách ktokoľvek niekoľko mesiacov Peter Tóth alebo ktokoľvek iný a svedčil k tomu spôsobom ako v prípade Petra Tótha, ktorý polícii odovzdal dva telefóny po niekoľkých mesiacoch.
Ako dokáže ktokoľvek manipulovať s obsahom Threemy?
V auguste 2019 som kontaktovala rôznych ľudí, či poznajú aplikáciu Threema, vedia ju používať, prípadne poznajú jej možnosti. Stredná a staršia generácia bola celkom negramotná , maximálne tak uživateľsky poznala obsluhu aplikácie. Zostala som prekvapená, keď známeho syn, ktorý nemá ani 15 rokov ma vysmial, že dnes žiadny študent neplatí za vážny software a ani počítačové hry, pretože sa dajú jednoducho kreknúť ( to bol pre mňa dovtedy neznámy výraz). Podobne jednoducho je možné kreknúť aplikácie pre iOS ( to je operačný systém pre iPhone) a Android. Spomenutá aplikácia stojí 3,99 € zaberie minimálny priestor a tomu zodpovedá aj jej spôsob zabezpečenia. V priamej komunikácii šifrovanie funguje, ale podobne ako všetky obslužné programy na komunikáciu má svoj adresár v mobile, kde v zaheslovanej podobe ukladá súbory sd obsahom komunikácie.Tie sa dajú jednoducho otvoriť, ich obsah zmeniť, prepísať, dopísať, následne ich znovu uložiť, a teda nahradiť pôvodný súbor v adresári s rovnakým heslom! Pri najbližšom otvorení Threemy vidíme pozmenený obsah akoby tam bol od samého začiatku. Keďže sama s aplikáciami nemám skúsenosť vysvetlil mi prácu s aplikáciami uspokojivo tínedžer, ktorému som skôr uverila ako IT expertom a Petrovi Tóthovi. Predovšetkým som pochopila prečo výsluchy expertov pred súdom boli utajené.
Akým spôsobom je možné zmeniť obsah v aplikácii Threema?
Pred nedávnom sa objavilo vo verejnom priestore veľmi poučné video, ktoré odporúčam do pozornosti všetkým sudcom a prokurátorom, ktorým chýba technické myslenie a ich hladina počítačovej gramotnosti je pod úrovňou minima tínedžera.
Video veľmi názorne prezentuje jednoduchý postup ako sa obsah Threemy dá meniť, v prípade, že má osoba k dispozícii telefón s prvotným záznamom.
Po vzhliadnutí videa som si uvedomila, že tínedžeri majú viac rozumu ako naši prokurátori, sudcovia, policajti a experti, ktorí sa nechali vodiť za nos Petrom Tóthom a jeho matrixovou verziou Threemy, a považovali ju samozrejme za korunný dôkaz s nepochybnou pravosťou. Fígeľ totiž nie je v tom, že niekto prepisoval exportované excelovské tabuľky z Threemy, ktoré vyhlásil za legálne, ale v tom, že ešte pred tým ako mobily s Threemou polícia dostala, niekto mesiace vyrábal jej obsah a uložil ho ako originál.Potom ich dal polícii a tá s vysokou odbornosťou komunikáciu stiahla ! A tak sme svedkami jedného z najväčších podvodov a manipulácií, ktorým naleteli technicky nevzdelaní sudcovia.
Pripustením komunikácie z aplikácie Treema do konania si orgány na výkon spravodlivosti ušili z hanby kabát, pretože to, čo oni prezentovali ako odhalenie, je pre generáciu počítačovo gramotnej mládeže iba témou nevhodných vtipov.
Pre občanov je to poučkou o tom, že „zlomoc“ je vždy jeden krok pred spravodlivosťou a niekomu veľmi záležalo na dôkladnej a masívnej manipulácii spravodlivosti, prípadne osobných útokoch na niektorých ľudí. Pri týchto rozmeroch organizovanej konšpirácie už nejde o Kočnera, ale o súčasť kampane, ktorá od roku 2017 bola v bratislavskej kaviarni pripravovaná na diskreditáciu vysokých autorít s túžbou dosiahnuť zvrhnutie vlády a nástup e liberálnych demokratov ovplyvňovaných zo zahraničia.
Odhliadnuc od toho kto, kde ,čo a kedy do Threemy vsunul, jedna vec je jednoznačná:
Threema má nulovú dôkaznú hodnotu a ktokoľvek ,kto mal v rukách tieto mobily, si mohol urobiť jej objednávkovú verziu. Súd naletel najväčšiemu podvodu a manipulácie s dôkazom, aký sme mohli zažiť.
Aj na to treba mať talent, alebo potrebnú náklonnosť a motiváciu byť súčasťou tohto rozsiahleho komplotu.