Matovič do politiky nepatrí…

Ak je Matovič chlap, prizná že jeho strana nemá potenciál pripraviť zmysluplný program, nemá odborníkov, víziu a morálny kredit uchádzať sa o hlasy voličov.

Ak by Matovič skutočne chcel občanom ukázať pravú tvár Rada Procházku, a otvoriť občanom oči, urobil by to pred prezidentskými voľbami. Vyjadrením, že plánoval nahrávku zverejniť dva týždne pred voľbami, potvrdil, že nahrávka bola vyhotovená pre potreby vydierania, a zbavenia sa o niekoľko levelov kvalitnejšieho konkurenta.

V júni 2014 Matovičom pravdepodobne zamával prieskum verejnej mienky, a rapídny úbytok preferencií v prieskume sa rozhodol vyriešiť zverejnením vybraných pasáží z nahrávky rozhovoru s Procházkom. Predpokladal, že zverejnenie zostrihanej nahrávky navýši preferencie minimálne o úbytok.

Matovič si pravdepodobne neuvedomil, že pokles preferencií môže byť dôsledkom pôsobenia strany OĽaNO v parlamente. Po určitej dobe pôsobenia jeho strany voliči zistili minimálne to, že jeho strana nemá kvalitný program – ak vôbec nejaký má – , a že poslanci parlamentu nominovaní jeho stranou nespĺňajú základné kritériá pre prácu v parlamente, a ich neodbornosť a neprimerane nízky intelekt sa prejavuje na všetkých frontoch.

Navyše nepredpokladal, že sa o niekoľko mesiacov na verejnosť dostane celá nahrávka, zverejnenie ktorej „ublíži“ v politickom boji viac jemu ako Procházkovi.

Táranie o tom, že nemohol nahrávku zverejniť, nakoľko je dôkazom v trestnom konaní, vyvolá úsmev, pretože je to dôkaz, ktorý vyšetrovanie nemôže ovplyvniť. Dôkaz, ktorý diskredituje viac Matoviča ako Procházku.

na rovinu…

Za svoje peniaze si každý občan môže kúpiť čo chce, teda aj reklamu v médiách, a nie je jeho povinnosťou riešiť daňovú povinnosť predávajúceho…

V nahrávke Rado Procházka zdôrazňuje, koľko má financií na predvolebnú kampaň, čiže Procházkovi môže byť jedno akým spôsobom budú financie zúčtované… Jeho povinnosťou je iba oznámiť ministerstvu financií výslednú sumu, ktorú za kampaň vynaložil a na Matovičovi odviesť daň z pridanej hodnoty z príjmu za inzerciu.

Finančný efekt z reklamy mohol mať iba Matovič ,a bolo iba na Matovičovi ako sa rozhodne príjem zúčtovať. Ibaže Matovič evidentne mal v pláne nielen zarobiť, ale aj zabezpečiť kvalitné kompro… pre potreby vydierania.

V zverejnenom rozhovore mňa zaujali dve pasáže. V prvej kde Matovič tvrdí, že v prvých mesiacoch začiatkom roku nemá dostatok reklamy, a štyri strany pokrývajú nezmyselné rozhovory zverejnené zdarma, a druhá v ktorej konštatuje, že chce zamestnancom pomôcť, ale nemôže poskytnúť nižšiu zľavu ako je obvyklé… Ktorýkoľvek obchodník, aj najhlúpejší vie, že je rozumnejšie poskytnúť reklamu s väčšou zľavou, ako zaplatiť náklady na tlač štyroch strán a neinkasovať ani cent… To by nepochybne zamestnanci skôr nepochopili.

Matovič tvrdí, že občanom chcel otvoriť oči… Nepochybne otvoril v nemom úžase i ústa. Predviedol, ako sa zákon o nezlučiteľnosti funkcií uplatňuje v praxi. Prekvapil hneď dvakrát, keď tvrdil, že firmu previedol na manželku v súlade so zákonom, a zároveň zdôraznil, že je normálne riadiť firmu, ktorú zakladal.

Pondelok počas brífingu bol ešte výrečnejší v súvislosti s vybavovaním reklamy pre vlastnú firmu… Rok a pol zanedbával zamestnancov, a chcel im pomôcť… Pomoc zamestnancom sa v tomto prípade volá porušenie zákona o nezlučiteľnosti funkcií…

Vari poradcovia pánovi spravodlivému pred vstupom do politiky nevysvetlili, že poslanec NR SR nemôže vykonávať podnikateľskú činnosť, alebo mu iba vysvetlili, že stačí firmu prepísať na manželku, a môže vo firme veselo pôsobiť naďalej?

voliči vraj nezabúdajú…

Excesy Matoviča a jeho troch „obyčajných“ v časoch pôsobenia vo vláde Ivety Radičovej, keď štyria poslanci vydierali koaličných partnerov pripomenul Béla Bugár, vlastne tým odôvodnil prečo nepôjdu do koalície so stranou OĽaNO.

Občan nezabudne na február 2012, keď z kandidátky OĽaNO odstúpilo pred voľbami 24 poslancov, respektíve nezávislých osobností. Odchod intelektuálov vnímali slušní ľudia ako varovný prst, nemohli uveriť lídrovi , ktorý nie je schopný komunikácie s konzervatívnymi intelektuálmi… Konanie opäť nebolo ničím iným ako vydieraním…

Občania nezabudnú ani na vyjadrenie Alojza Hlinu v súvislosti s vyhotovením nahrávky Prochádzku, že aj jeho nahrával.

Posledný exces Matoviča , keď Procházku nazval zlodejom, špinou a niekoľko krát zdôraznil, že špinu špinou nevyčistíš, prekročil hranice nielen etiky a morálky, ale diskvalifikoval stranu OĽaNO z povolebnej spolupráce s pravicovými stranami, a zrazil jej koaličný potenciál na nulu. Po pondelkovom zúrivom nájazde aj skalní podporovatelia jeho strany museli pochopiť, že vo vrcholovej politike osoba ako Igor Matovič nemôže mať miesto.

Rado Procházka nemusí byť prototypom anjela z vysokého neba, ale za relatívne krátky čas získal pre svoje myšlienky mladých ambicióznych ľudí, intenzívne pripravuje program, s ktorým chce osloviť svojich voličov. Vybudoval stranu, ktorá sa intenzívne zapája do diskusií k aktuálnym problémom, a zostavil slušný tím odborníkov.

Rado Procházka sa niekoľko rokov intenzívne vyjadroval k vážnym kauzám v relácii Paľba . K vážnym politickým procesom, kde zlyhala štátna moc…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies