Matovič si skríningom strelil gól do vlastnej brány

Skríning, ktorého účasť bola pre väčšinu Slovákov povinná bol športovou terminológiou gólom Igora Matoviča do vlastnej! Kým ešte pred pár dňami nechápal, že ľudia sú ochotní tlačiť sa v obchode pre jedno euro, tak dnes pochopil, že vysvetľovanie významu plošného skríningu musí zmeniť, aby mu cieľ tejto akcie korešpondoval s jej výsledkom.

Plošné testovanie, teda skríning sa mal konať pre vysoký počet infikovaných, ktorí vírus roznášajú a nevedia o tom, lenže ako zatiaľ čísla ukazujú, nepresné testy odhalili zatiaľ 0,77 percent nakazených, čo znamená, že 99 percent obyvateľstva úplne zbytočne absolvovalo invazívny zákrok, a to v často nepriaznivých poveternostných podmienkach! Skríning bude síce trvať ešte dva dni, ale čísla by sa už dramaticky meniť nemali.

Matovič sa dnes chváli, že vďaka jeho snu sa odhalil okres Revúca, o ktorom doteraz v Bratislave ani len netušili, že má vysoký počet infikovaných a tu prichádza ďalšia rana do vlastnej! Minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý verí v znamenia a mohol počas minulých dní pochopiť, že aj nebo plače na hlúposťou vlády, neustále tvrdí, že Slovensko je na špici v počte testovaných, a dokonca sme prví v počte minutých antigénových testov na svete, vďaka čomu máme presné údaje o pandémii. Krajčí by mal asi prestať veriť v zjavenia a zostať nohami pevne na zemi, lebo veľkolepý skríning ukázal, že čísla o pandémii na Slovensku máme viac ako skreslené a hygienici na čele s Jánom Mikasom buď zanedbali trasovanie, alebo sa na to jednoducho vykašľali, veď tu máme lockdown!

Ktoré údaje o pandémii dnes platia? Tie ktorými nás Krajčí s Matovičom strašia týždeň čo týždeň a ukazujú, že percento pozitívnych je blízko pri 20 percentách alebo platí údaj zo skríningu, do ktorého bolo obyvateľstvo donútené, a teda percento nakazených na území Slovenska je od 0 do 2 percent?

Bude aj po týchto číslach Matovič tvrdiť, že plošné testovanie je geniálny nápad? Lebo ak áno, tak podľa tohto testovania sme pandémiu porazili a je čas ukončiť núdzový stav! Alebo je čas priznať, že plošné testovanie je len dobrý kšeft, ktorý nútene požehnalo obyvateľstvo a vrátime sa k číslam z laboratórií, ktoré pandémiu potvrdzujú?

Ak uznáme čísla z PCR testov ako zvyšok sveta, ktoré hovoria o momentálnej pozitivite od 10 do 20 percent, tak v tom prípade by mal byť niekto stíhaný za vedomé šírenie nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby, ktorá sa vďaka falošným negatívnym testom opäť dostane na koňa. Čo týmto gólom do vlastne Matovič vlastne docielil?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies