Matovičov kôň v Súdnej rade – Mazák

Matovičov kôň v Súdnej rade – Mazák – korupčník super ťažkej váhy. Do posledného dychu na súde obhajoval aj Kiskové ukradnuté pozemky v Tatrách.

Korupční podvodníci tak nanominovali do čela Súdnej rady svojho dôverníka Mazáka.

Ten má s obhajobou podvodov bohaté skúsenosti. Napríklad Kiskové ukradnuté pozemky obhajoval na súde do posledného dychu. Mazák bol aj právnym architektom  prvej pyramídovej nebankovej spoločnosti v Košiciach s názvom SAS, do ktorej vložil 1 milión korún a tri dni pred jej krachom si vybral 48 miliónov korún. Ostatným vkladateľom ostali oči pre plač. Doposiaľ Mazák za to nebol stíhaný. Dúfajme, že nový generálny prokurátor sa tým začne vážne zaoberať, aby už konečne poškodení, najmä Košičania  dostali zadosťučinenie. Ide totiž o super korupčný podvod, z ktorého Mazák profitoval.

Na podklade právneho vzoru SAS, potom vznikali ďalšie pyramídové spoločnosti ako BMG Invest, Horizont a ďalšie. Mazák  doterajšie fungovanie Súdnej rady ostro kritizuje. Súdnictvo podľa neho musí zásadne obnoviť svoju reputáciu.

O tom, že Súdna rada bola personálne skorumpovaná politikmi som už v roku 2016 natočil video, v ktorom  som odhalil ako Kaliňáková juristutka na čele Súdnej rady, spolu s deviatimi sudcami zvolili skrachovaného politika Procházku, ako kandidáta na post sudcu Luxemburského súdu. Luxemburský súd jeho kandidatúru zamietol a tak len urobili  hanbu Slovenskej republike. Už vtedy bolo jasné, že na poste Súdnej rady nemôže byť človek, ktorý je personálno-politickým juristutom.

Dnes už politici nemusia skorumpovať predsedu Súdnej rady, lebo ako korupční podvodníci si Mazáka ako seberovného nanominovali rovno sami. 

Ja som bol predseda Súdnej rady dvakrát. Aj my sme v minulosti aj do Luxemburgu i do Štrasburgu volili sudcov, no nikdy nie politika, ale iba erudovaného sudcu. A nikdy nám Štrasburg ani Luxemburg kandidáta nezamietol. Politikom som rezolútne povedal, či to bol Fico, alebo Radičová, že my v Súdnej rade skrachovaných politikov do medzinárodných inštitúcií voliť nebudeme. Práve takáto Súdna rada s rozhodovacou procedúrou v prospech politikov totálne znižuje dôveryhodnosť justície.

Sulík už raz chcel dostať na Luxemburský súd Mazáka, ktorý v Súdnej rade neprešiel a doteraz sa sporí o svoju kandidatúru na Ústavnom súde.

Mazák v rozhovore pre denník SME povedal tiež to, že si nevie predstaviť, že by bol predsedom Súdnej rady a konania Štefana Harabina, by boli roky bez odozvy len preto, lebo zastrašuje ľudí na disciplinárnych konaniach. Čím chcel zrejme naznačiť, že disciplinárne konania som vyhral, lebo som disciplinárny senát ráznym vystupovaním zastrašil a znefunkčnil, a nie preto že išlo o nezmyselné politické podania, ktorými naopak Švecová chcela zastrašovať mňa na pokyn skorumpovaných politikov.

Práve minulý štvrtok som sa vrátil z pojednávania v disciplinárnej veci Dr. Piovartsyho, kde som vystupoval ako jeho obhajca. A hoci je predsedom Súdnej rady už pán Mazák, zaknihovali sme  ďalšie víťazstvo nad Švecovou, keďže Dr. Piovartsy bol oslobodený v celom rozsahu. Stav je tak už 15:0.

„Etalón morálky, zákonnosti a slušnosti“ Mazák hovorí o korupcii sudcov. Vraj sa ako šéf súdnej rady o korupcii sudcov dozvedel len náhodou.

O svojej korupcii, ale vie už dlhodobo. Korupčne ako Košičan býval v byte budovy Krajského súdu Košice.

Uvidíme, či Mazák zverejní ako dlho korupčne „opodstatnene“ býval v budove krajského súdu a ako skorumpoval dokonca štát, pokiaľ ide o výšku nájomného za mesiac.

Pokiaľ účtovné doklady rýchlo zoskartujú, bude sa to dať zistiť cez svedkov, ak nedopadnú ako Kuciak.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies