Mikulec sa chytil do vlastnej pasce

Karierista a chameleón

Nechal si poradiť, že najlepším riešením ako dočasne zaplátať dieru po odchode Lučanského z postu policajného prezidenta bude vymenovať všetkými masťami mazaného Petra Kovaříka, ktorý bol dobrý vždy – aj za oných, aj za našich i za obyčajných.

Ten policajný svet poznám veľmi dobre a viem, že pokiaľ budete skutočne rovný, skutočne zásadový a neohýbate sa podľa smeru vetra, tak sa z vás stane taký „kontroverzný“ a žiadny politik si vás v kožuchu nenechá, nemáte pre neho pochopenie a trestne by ste ho stíhali bez akýchkoľvek rozpakov a preto je namieste jeho rozhorčená otázka „a to je čo?“.

Ak teda Petra Kovaříka mal osloviť minister Robert Kaliňák a ponúknuť mu možnosť pracovať ako policajný pridelenec vo Washingtone, tak to nebolo pre jeho modré oči, ktoré asi ani nemá. Poslal ho tam preto, lebo Kovařik mal za sebou ľudí, ktorý ho v tejto snahe podporili a že to bol lukratívny flek, tak tomu museli zodpovedať aj Kovaříkovi tútori svojím politickým výtlakom. A takýto podporujú len toho, kto im už zaplatil a ešte bude vedieť nejaké drobné aj vrátiť. Určite to však nebolo tak ako to naznačuje sám Kovařík, že by to bolo niečo skôr o treste.

Ak si Peter Kovařík predstavuje, že je „normálne“ vrátiť sa po štyroch rokoch z Washingtonu a okamžite zaparkovať svoju misiu na Úrade vlády SR ako vedúci protikorupčného odboru a nechať sa verejne vychváliť samotným predsedom vlády Robertom Ficom, pričom si ako „nezávislá“ osobnosť udrží morálnu integritu, tak sa škaredo mýli. Ak sa s takýmito ľuďmi spriahnete, prijmete od nich chlieb, zobete im z ruky a hájite ich názory a metódy potom ste sa stali jedným z nich, teda z „našich“. Cesta späť neexistuje, ak tak už len poskakovanie zo strany na stranu, ako tajtrlík.

No a teraz sa veľkým oblúkom vraciam späť do reality, ak v tejto situácii takúto osobu minister Mikulec dočasne poveril riadením polície a teraz stojí pred rozhodnutím tohto menovať do tejto funkcie natrvalo, lebo ho podporili aj kotlebovci a smeráci, tak mu chýba akýkoľvek politický i prirodzený inštinkt.

Prečo zdvihli ruky smeráci už vieme a odpoveď prečo zdvihli ruky aj dvaja kotlebovci je možno aj v tom, že Kovařík nikdy od nich nemal ďaleko, veď jeho manželka pracovala na banskobystrickej samospráve v čase, keď županom bol sám Kotleba.

Sú situácie, kedy sa už žiadne eso z rukáva vyťahovať nedá. Zdá sa, že toto je tá situácia.

PS : Pán Kovařík a prečo sa nepochválite s výsledkom Vášho psychofyziologického vyšetrenia (detektor lži) na otázky korupcie či úniku informácií koncom roka 2004? Ja si ho pamätám.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies