Obvinený Kiska pokračuje v trestnej činnosti

„Štátna mafia vykonáva Ficovu pomstu“

Približne týmto spôsobom zhrnul Andrej Kiska svoje vyjadrenie na tlačovke, ktorú usporiadal k svojmu obvineniu.  Naviac pripomenul, že nepodľahol Ficovmu vydieraniu s postom predsedu ústavného súdu, preto je dnes obvinený pre Ficovu pomstu.

Bežný človek sa musí hodne nadýchnuť, aby uveril, že sa mu nesníva, ale že počuje dobre. Takže dôvodom obvinenia Andreja Kisku nie je spáchanie trestného činu a pokračujúce konanie, ale Ficova pomsta, že sa nestal predsedom ústavného súdu. Nedostali sme odpoveď, prečo bol obvinený Kiskov spolukonateľ, čo žiadal Fico od neho, čo mu tiež nesplnil. Kiska však zachádza vo svojej obhajobe ešte ďalej.

Nezabudol spomenúť os zla tvorenú Ficom, Kaliňákom, Gašparom, Bödörom, Kočnerom. Tí sú zodpovední za daňové operácie jeho firmy a oni prezentujú porušovanie zákona!

Ako sa v tom objavil Kočner a Bödör by sme sa mohli iba domnievať, avšak netreba, pretože z prítomnosti Lipšica na tlačovke usudzujeme akým spôsobom bude trestná vec politicky  manipulovaná a Kiska bezprostredne odrecitoval naučené školenie.

Mafiánske spôsoby Andreja Kisku

Zakrývanie vlastnej kriminality politickými kauzami

Kiska ihneď uvádza komunikáciu Bödöra s Kočnerom a vyvodzuje záver, že svojmu obvineniu ďakuje ich službám Ficovi. Pokračuje s výčitkou voči polícii, že nekoná voči Bödörovi- ktorý lustroval novinárov, voči Ficovi- ktorý ho vydieral. Nejako mu ušlo, že tie postupy polície boli odôvodnené a v prípade svojho údajného vydierania Kiska to nedokázal preukázať .

Kto  teda klame a zavádza verejnosť?

Kto s ňou manipuluje? 

Za chrbtom Andreja Kisku stojí Daniel Lipšic, ktorý s Gáborom Grendelom dal tiež novinárov lustrovať a nemihne ani obočím na Kiskove výhrady, ktorý prezentuje demagogickú Lipšicovu pomazánku na plesnivom chlebe. Nezabudne ani na posledný škandál Počiatku s Trnkom a poukazuje na to, že treba stíhať iných, väčších gaunerov, pretože on je obeťou tejto mašinérie, je obvinený iba z ľubovôle.  Ale aj on si kopol do Kočnera, aby získal body.

Kiska sa ani slovom nevyjadril k obsahu obvinenia, bráni sa politicky

Andrej Kiska, potom ako vypratal 48 rodín v Dolnom Kubíne z ich bytov, okradol majiteľov pozemkov, pri podnikaní uplatnil nezákonné náklady na prezidentskú kampaň má odvahu stáť na verejnosti a tvrdiť, že jediný dôvod jeho obvinenia je to,  že sa mu Róbert Fico pomstí?

Andrej Kiska zneužíva  najaktuálnejšie mediálne prípady, na vlastnú prezentáciu v politickej kampani.  

Ľudia nie sú hlúpi, majú vlastný úsudok. Bašternákovi spojenia na podsvetie priťažili, v prípade Kisku by mali pomôcť, len preto, že on je ich kritikom? Lipšic chce v obhajobu pravdepodobne roztiahnuť do záhadného politického  smeru, evidentne čím ďalej od Kisku. V budúcnosti očakávajme tie najabsurdnejšie  argumenty, ktoré tak či tak Kiskovi nepomôžu, pretože  v tomto prípade je preukázaný úmysel v jeho konaní aj s jeho spolukonateľom vo firme, v ktorej sa daňové operácie udiali.

Nečakaná zákazka od Kisku, JUDr. Daniel Lipšic na roztrhanie

Typický Lišpic. Dohady a fabulácie, ktoré v zápätí vylovuje, právne vzdelaných ľudí dvíhajú zo stoličky. Tvrdí, že nie je celkom jasné, či propagácia mena Andreja Kisku pred prezidentskými voľbami patrí do predmetu činnosti firmy, ktorej Kiska bol konateľom. Elegantne sa vyhýba najpodstatnejšiemu, čo už bolo zmedializované a preukázané nielen na úrovni daňovej kontroly, ale aj vlastnou úhradou upravenej dane po kontrole finančnej správy. Podľa medializovaných definícii daňovej kontroly Kiskova firma znížila základ dane o náklady na reklamu, ktorú vynaložila nie na reklamu svojej podnikateľskej aktivity, ale na reklamu prezidentského kandidáta Kisku. Tejto podstatnej okolnosti sa nedá vyhnúť, preto  Lišpic fabuluje, vytvára nejaké vlastné daňové pravidlá a zákony a uvádza príklad o prednáškach Kisku po skončení prezidentského mandátu, za ktoré spoločnosť dostala zaplatené a odviedla DPH.

Pán Lipšic je presvedčený, že ľudia sú hlúpi a nechápu v čom je rozdiel,  teda že náklady na reklamu kandidáta a tržby za reklamy, ktoré robil ako zástupca firmy, sú dve rôzne veci. S uvedeným tvrdením nie je možné v predprípravnom ani prípravnom konaní nazývať túto okolnosť kľúčovým dôkazom vo vyšetrovaní ako to robí Lipšic, je to právny diletantizmus, nad ktorým sa každý policajt iba ak pousmeje.

Teória, že propagácia mena Kisku pred voľbami mala pomôcť tejto spoločnosti pri jeho podnikateľskej činnosti je fatálna absurdita, ktorá dokonca naznačuje korupčné  správanie firmy, pretože propagáciou osoby chcela dosiahnuť nešpecifikované výhody, keďže tieto položky dala do nákladov. Nad Lipšicovým ďalším právnym nezmyslom súdny človek iba nechápavo krúti hlavou.

In medias res    

Kiska vo svojej naivite sa priznal k úmyslu!

Na záver tlačovky Kiska nezabudol pripomenúť, že bol manažérom viacerých firiem a nikdy by nedal do nákladov niečo, čo tam nepatrí. To, že náklady na kampaň do nákladov firmy nepatria, je iba verzia daňového úradu. Náklady na odpočet a zníženie dane urobil preto, lebo bol presvedčený, že je to v súlade so zákonom !

Dokonca si dal vypracovať posudky a bude v tom boji pokračovať?!

Potrebuje niekto jasnejší dôkaz o úmysle v jeho v konaní? Navyše daň po kontrole doplatil a priznal sumu, ktorú daňový úrad ustálil ako porušenie zákona. Pokiaľ by sumu zaplatil pred ukončením kontroly na základe opravného priznania, jednalo by sa o opravu autoremedúrou a nič by sa okrem pokuty nedialo. Kiskov príbeh bol evidentne iný. Lipšicove výčitky, že polícia vyčkávala s obvinením Kisku do mája ku skončeniu obdobia a od mája doteraz, čím zoslabila dôkaznú situáciu, je verejná špekulácia a ovplyvňovanie. Pokiaľ polícia k spolupáchateľstvu Andreja Kisku potrebovala ustáliť dôkaznú situáciu,  musela to urobiť procesnými prostriedkami a Lipšic veľmi dobre vie, že sa nejedná o rozhodnutia zo dňa na deň.

Lipšic postavil podnikanie nad  volebný systém

Ak si Lipšic odhrýza z Kiskovho chlebíka, musí byť nahrubo natrený. Ťažko si totiž predstaviť, že právnik jeho kalibru nás chce presvedčiť, že náklady na propagáciu prezidentského kandidáta patria do nákladov firmy, ktorú vlastní. Bežný vidiecky právnik by asi Kiskovi poslúžil lepšou taktikou obhajoby, ale to by Kiska musel mať sebareflexiu a vypratať politický terén aby neškodil vlastnej strane.

To chce navádzať ostatných politikov a zaviesť precedens, že ak niekto svojvoľne použije časť dane, nezaplatí ju a financuje tým svoje vlastné politické ciele a kariérny postup vlastnej osoby-koná správne?  Tak to je naozaj priveľa. Financovania politických cieľov sa už nebude riadiť kompetenčným zákonom  k tomu príslušným, ale voľným výkladom zákona o daniach?

V čom spočíva pokračovanie trestnej činnosti pána Kisku?

Z medializovaných informácii sme sa dozvedeli, že obvinenie je vznesené vo veci spáchania trestného činu skrátenia dane, formou pokračujúcej trestnej činnosti. Kiska a Lipšic o detailoch mlčia. V súčasnosti je priskoro na to, aby sa k obvineniu mohol kompetentne vyjadriť niekto, kto pozná vyšetrovací spis a presnú výrokovú časť a odôvodnenie obvinenia.Možno snaživé média aj teraz získajú listiny,alebo tentokrát to nie je v Lipšicovom záujme?

Vo všeobecnosti platí ale pravidlo: o čom najviac niekto mlčí, tam je najviac pochybný. Keďže vo veci je poškodeným štát a vo veci vykonáva dozor prokuratúra, platí, že skutok je ustálený a účinná ľútosť ani výklad zákona podľa vlastného znaleckého posudku nikdy neobstojí, pretože by tým zástupcovia štátu pripustili nielen skrátenie dane,ale aj legitímne obchádzanie volebného zákona a financovania kampaní v zmysle jeho pravidiel.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies