Hlinovo hysterické predvolebné blúznenie

Aj keď sme si vcelku zvykli, že Hlina úmerne s blížiacimi sa termínmi volieb stráca sebakontrolu,  v poslednej dobe pozorujeme u neho jav velikášstva, ktorým sa snaží stavať nad všetkých politických partnerov, aj nad opozičné subjekty. Posledné reminiscencie, ktoré predviedol v relácii STV, kde ho už dávno nepozvali a asi aj nejaký čas nepozvú, potvrdzujú tendencie, ktoré v takýchto reláciách predvádza. Hlina sa jednoducho pokúša nekonzistentnými prejavmi získať nejakú zmes bulvárno-fanatickej sympatie.

Ak si uvedomíme, že Kotleba alebo Drucker sa držali vecných stanovísk, absolútne bez invektív a odpustili si reakcie na Hlinove verbálne pľuvance, tak Hlina reláciu ovládol. Svojim radikalizmom, aroganciou, urážkami a nevhodným správaním človeka, ktorý sa chce dostať neadekvátnym spôsobom do parlamentu.

V srdci kríž, na jazyku žlč a v hlave  sny o politickej moci

Ak kresťan uráža iného kresťana a zosmiešňuje ho za to, že symbol svojej viery nosí na svojom oblečení, tak si zasluhuje nielen pozornosť ostatných veriacich, ale možno aj odborného lekára. Vyhlásiť o Kotlebovi a Kollárovi, že sú najväčšími úchylákmi a neobávať sa následkov tohto mimoriadne vážneho obvinenia na verejnosti, je výsledkom nereálne uvažujúceho politika, ktorý si naháňa body v zúfalej neschopnosti mať vlastnú tému. V relácii O päť minút dvanásť sme boli svedkami útokov, ktoré by iní politici pravdepodobne  riešili trestným oznámením.

Hlina bohorovnou istotou hlása, že Kotleba si volal k sebe do kabinetu 16-ročné dievčatá,  že im  ukazoval bicepsy, brucho a dokonca nadviazal na moderátora relácie, ktorý sa tiež spytoval Kotlebu na jeho prípad trestného stíhania, kde Kotleba povedal, že nič také neexistuje, nikdy nebol k takej veci ani len vypočutý.

Hlinove ataky na Kotlebu, ale nevyvolali ten efekt, s ktorým Hlina počítal. Kotleba sa s ním nepúšťal do  konfrontácie v rovnakom štýle a rovnakým slovníkom. Zostal kľudný až na poznámku, že keby toto Hlina povedal medzi štyrmi očami ako chlap, tak by to bolo vyriešené veľmi jednoducho. ( Neviem prečo ma napadlo, že by Hlina dostal jednu po hube?!)  Eskapáda Hlinových oplzlostí, hanobení, urážok na adresu Mariána Kotlebu vyplnili podstatnú časť relácie a moderátor šokovaný a bez dychu nebol schopný Hlinu umlčať ani korigovať do mantinelov elementárnej slušnosti.

Kotleba:  „Nech zákon platí pre všetkých rovnako …“

Reagoval tým na posledné zverejnené trestné stíhania s tým, že on s tým len súhlasí. Kotleba rozvážne a vecne reagoval aj na Hlinove údery pod pás a dokonca moderátorovu otázku ohľadom jeho stíhania k sexuálnemu obťažovaniu džentlmensky vybavil tak, že to berie ako omyl na strane redaktora. Na Hlinu nechcel reagovať v ničom, pretože podľa neho človek, ktorý do Národnej rady SR zaviedol fyzické napádanie kolegu, a ktorý z KDH urobil liberálnu platformu je škoda času.

Voľba generálneho prokurátora má byť odpolitizovaná, rozpočet má trójske kone

Podľa Kotlebu,  generálneho prokurátora ako najvyššieho predstaviteľa pre dodržiavanie zákonnosti nemôžu voliť poslanci, ale mali by ho voliť justičné stavovské autority. V rozpočte okrem 2,7 mld. eur deficitu je skrytá aj opcia na 1 miliardu pôžičky z Európskej investičnej banky. Naviac použitie schodku na nákup 14 stíhačiek po 120 miliónov nie je efektívne vynaložené, keď napríklad pri tragédii v Prešove zistíme, že tamojší hasiči nemajú  záchranný voz a museli čakať 1,5 hodiny na príchod iného z Košíc.

Drucker: „Lieky nemôžete kupovať v Lidli…“

Drucker vstupoval do diskusie pripravený a koncepčný, akoby nesedel vedľa Hlinu. Pragmaticky a profesionálne sa vyjadroval k téme, s dôrazom na potreby zdravotníctva. Rezortu, na ktorého čele stál a preto nechápe nesystematické rozhodnutia k potrebám, ktoré dlhodobo boli analyzované a pripravované. V súvislosti s otázkou redaktora na známe telefonické cvičenie premiéra Fica, poukázal na Kočanove zásluhy pri rekonvalescencii úpadkového stavu Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Diskrétne sa vyhol poznámke k tomuto spôsobu komunikácie, na ktorý si nebude zvykať a zdôraznil, že problémy zdravotníctva nevznikli  včera, ale dvadsať rokov nie sú neriešené.

Potratová turistika a liberálne partnerské vzťahy

Aj keď moderátor sa snažil dostať na rovnakú názorovú platformu Kotlebu a Hlinu, nie celkom pochodil. Kotleba upozornil na potratovú turistiku zahraničných  občanov, na ktorých slovenské zdravotníctvo vlastne zarába, ale aj na  Ĺuboša Felnera, ktorý je na kandidátke KDH  ako expert na cestovný ruch. Kotleba ho ale spomína ako extrémneho liberála, zástancu potratov. Hlina sa škerí a nekomentuje. Drucker vnáša aj do tejto debaty pragmatickosť a to na úrovni vysvetlenia neheterosexuálneho partnerstva, keď spomína bežné materiálové potreby, dedičské vysporiadania a iné právne problémy, ktoré sprevádzajú vzťahy nemanželských partnerov a to dokonca aj u heterosexuálnych partnerstiev. Každý sa približuje k téme z iného zorného poľa.

Hlinova balkónova scéna ako od Shakespeara

 

V tejto relácii sme prišli o atraktívne a exkluzívne konfrontácie vďaka Matovičovi, ktorý sa ospravedlnil pre chorobu- zhodou okolnosti krátko pred tým na balkóne- a poslala tam ako náhradníka svojho kolegu Hegera. Ten už dal vysvetlenie, že Hlina dostal hysterický záchvat a nesúhlasil s jeho účasťou ako náhradníka. Čo asi Hlinovi prekážalo nevieme, ale stálo mu za to urobiť repliku na svojom balkóne a vysvetliť národu, že predsa Matovič to mal vybaviť Coldrexom za 2-3 eurá a nemal sa ako chorý otŕčať v košeli na balkóne.

Hlina už nie je len katolík, politik a vševed, ale aj ľudový liečiteľ. Čo robí jeho okolie? To máme naozaj  ľudí, ktorí ho nevidia a nevnímajú, čo vyvádza? Asi áno. Sú združení v strane Kresťansko – demokratické hnutie, ktorá v prípade, že sa po voľbách dostane do parlamentu  alebo nebodaj do vlády, bude nás šikanovať systémom Hlinu…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies