Minister Naď odstúpiť!

Toto dnes napísal minister obrany o desiatkach tisícoch protestujúcich ľudí. Že – opice. Že – psychopati. Ja už naozaj nemám slov.

Boli tam dnes na námestiach naše mamy a naši otcovia, ktorí prichádzajú o živobytie. Boli tam babičky o paličke, ktoré sa nemôžu pozerať, ako ich oberajú o dôchodky.

Boli tam poctiví pracujúci ľudia, ktorým berú robotu, slobodu a dôstojnosť. Obchodníci, robotníci, živnostníci, úradníci – prichádzajú o príjem a boja sa o budúcnosť. Mladí študenti, ktorým berie Matovič ideály.
Stretol som policajta, ktorý sa už nemohol pozerať, ako sa politizuje polícia a dal výpoveď.

Stretol som profesora, ktorý sa od zlosti nevedel nadýchnuť, že kdejaký nevzdelanec a plagiátor ako Matovič ho nazýva mudrosráčom.

Stretol som starčekov, ktorí zasvätili život SNP a slzy sa im tisli do očí, že z nich predseda vlády robí „fašistov“. Stretol som stovky dobrých, statočných a doráňaných ľudí, ktorí len prišli vyjadriť svoj názor.
A minister obrany o nich povie, že sú opice… V každej normálnej civilizovanej krajine by minister, čo takto urazí desiatky tisíc ľudí, okamžite odstúpil. Ale okamžite.

Už to nedokážu prehliadať ani novinári z korporátnej tlače – toto o Naďovi napísal denník SME:
„Nebudeme mu vysvetľovať, že pôsobí dojmom hlasno grgajúceho vandráka so slamou vystlatými čižmami, ktorý sa v reštaurácii dobre baví na zdvihnutých obočiach okolia – nepochopil by to.“
Ako môže byť tento primitív minister obrany? Ako je možné, že sa neohradí jeho alma mater – Univerzita Mateja Bela? Ako je možné, že sú ticho koaliční partneri?

A kde je zase prezidentka Čaputová – to jej nevadí, že takto minister obrany dehumanizuje ľudí na Slovensku? Opäť sa bude len ticho prezliekať do garderób a čítať frázy, čo jej napíše Leško?
Hneď zajtra ráno očakávame tlačovú konferenciu Jaroslava Naďa, ministra obrany, ktorý sa ospravedlní Slovákom a podá demisiu. Nič iné nepomôže.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies