Ministerstvo zdravotníctva sa mení na sektu, ktorú ovládla skupina ľudí…

Na ministerstve zdravotníctva pracujem dlhé roky a vždy som to vnímala nielen ako prácu, ale trochu aj ako poslanie zlepšiť starostlivosť o pacientov. Prežila som výmenu niekoľkých vlád a zvykla som si, že každá si priniesla „svojich“ ľudí. Niekedy to bola zmena k lepšiemu, niekedy nie, ale taký je život úradníka.

Od nástupu novej vlády sa však dejú na Ministerstve zdravotníctva nevídané veci. Ľudia sa menia ako na kolotoči a pôvodný zámer vyberať ľudí po transparentných výberových konaniach sa nielen nenaplnil, ale je skôr na smiech.

Najbližšia poradkyňa ministra zdravotníctva pani Hlubocká je jeho dlhoročná asistentka bez vysokej školy. A čuduj sa svete, novy generálny tajomník úradu je manžel pani Hlubockej. Podobne viacerí členovia rodiny šéfa odborov Visolajského dostali na ministerstve teplé miestečká. Alebo nová riaditeľka osobného úradu, ktorej dve dcéry sú už dlhoročné zamestnankyne. Pritom takýchto rodinkárskych nominácií je na ministerstve obrovské množstvo.

Pritom za posledné mesiace muselo odísť viac ako 50 zamestnancov, ktorý na ministerstve pracovali dlhé roky. Odchádza vraj napríklad pani Škripeková, generálna riaditeľka zodpovedná za zdravotnú starostlivosť, ktorú som si veľmi vážila. Nových ľudí bolo prijatých takmer 100,  väčšina po známosti…

Mam pocit, že ministerstvo sa mení na sektu, ktorú ovládla skupina ľudí s uniformným názorom a s veľmi amatérskym prístupom. Stačí sa pozrieť na chaos,  ktorý panuje v našom zdravotníctve.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies