Monika Jankovská priznala vinu!

Obvinená Monika Jankovská priznala vinu

Priznanie potvrdil advokát obvinenej.

Bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika J. sa priznala k svojej trestnej činnosti. Oznámil to jej obhajca Peter Erdős, podľa ktorého rozsiahlo vypovedala k skutkom, ktoré sú jej kladené za vinu. „Bývalá štátna tajomníčka je obvinená z podplácania, prijímania úplatku aj zo zneužitia právomoci verejného činiteľa,” pripomína denník.

Koaliční politici vítajú priznanie Moniky Jankovskej a hovoria o návrate spravodlivosti na Slovensko

Médiá dnes informovali o tom, že bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika J. sa priznala k svojej trestnej činnosti.

Spravodlivosť a očista Slovenska od korupcie musí dôsledne pokračovať až do konca. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedla predsedníčka strany Za ľudí a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová. Reagovala tak na medializované informácie o tom, že bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika J. sa priznala k svojej trestnej činnosti. Na priznanie reagoval vo svojom profile na sociálnej sieti aj predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO), ktorý napísal: „Opička sa priznala. Snaha nebola márna“.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) sa teší, že sa na Slovensko vracia spravodlivosť. „Už je dúfam všetkým jasnejšie, prečo je poslanec Robert Fico zrazu taký aktívny. Myslíte si, že v priznaní porozprávala aj o svojom najvyššom šéfovi?,“ napísal minister vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Priznanie Moniky Jankovskej je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) jasným dôkazom, aké špinavosti a rozkrádania sa diali za vlády strany Smer-SD. „Ak jej Robert Fico ďakoval za kus dobre odvedenej práce, je teraz namieste, aby sa postavil pred verejnosť a s hanbou priznal všetky svinstvá, ktoré tu kryl on a aj jeho kumpáni,“ uzavrela strana SaS v stanovisku, ktoré poskytol jej hovorca Ondrej Šprlák.

Remišová pripomenula, že na podozrenia o prepojení Moniky J. s mafiou a rozsiahle porušovanie zákona upozorňovali ešte ako opozícia. „Starý aj nový Smer-SD sa nám smial do tváre,“ dodala. Ako pokračovala, Peter Pellegrini (Hlas-SD) z „nového Smeru“ ako premiér Moniku J. nechcel odvolať ani po zverejnení závažných podozrení. „Hovoril o tom, že nebude robiť personálne zmeny na základe informácií médií a opozičných politikov,“ uzavrela Remišová.

Bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú zadržali v marci spolu s ďalšími sudcami počas policajnej akcie Búrka. Národná kriminálna agentúra (NAKA) v tejto kauze obvinila 18 osôb a z nich 13 sudcov, pričom niektorí sú stíhaní na slobode, iní väzobne. Monika J. je obvinená z podplácania, prijímania úplatku aj zo zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Včera médiá opäť vo veľkom štýle informovali o bombastickom priznaní Moniky Jankovskej a skvelej práci polície. Samozrejme nahlúpli politici jej výsluch poňali ako uchopenie témy a dôvod na bezprostredné zvolanie tlačovky.
V prvom rade je potrebné povedať, že vo výpovedi Jankovskej sotva niekto nájde bombastické odhalenie závratnej trestnej činnosti, nájde v nej však veľa pravdy v súvislosti vo vzťahu ku Mariánovi Kočnerovi …
Mimochodom, kto si prečíta zápisnicu z výsluchu dozvie sa aj o tom ako sa prišli vyhrážať policajti sudcovi, ktorý rozhodoval o väzbe a veľa o charakteroch tých, ktorí sa po jeho vzatí do väzby od neho dištancovali …
Veronika Remišová a Juraj Šeliga sú excelentní hlupáci, ktorým nedochádza, že sú na smiech sme si akosi zvykli. Avšak konečne by im mal niekto vysvetliť, že nezmyselnými vyjadreniami poškodzujú viac seba a stranu, ktorá ich nominovala ako JUDr. Jankovskú.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies