Na čelo Slovenského pozemkového fondu nastúpi provinčný učiteľ nemčiny Marosz

Vláda nám zase dala lekciu z transparentnosti a odbornosti. Sme dojatí. Naši sokratovia zase celému svetu predviedli, čo to znamená – intelektuálny planktón.

Na čele rezortu financií miestny Otík, na čele parlamentu mafiánsky štartér a plagiátor, na čele rezortu školstva kaderník… Tak prečo nestrčiť na čelo pozemkového fondu Marosza?

Niekoľko týždňov robili fejkové výberové konanie a potom sa kde-tu zrazu objavil provinčný učiteľ nemčiny Marosz a za minútu všetkých súperov zvalcoval – on totiž vie, ako sa povie zemiak po nemecky! Bingo! Herzlich willkommen, Herr Kartoffel!

My si Marosza pamätáme ešte ako poslanca. Úplne jelito. Vždy z neho trčala len polka tela, tú druhú mal strčenú v Matovičovom pozadí. Bol to taký Matovičov chvostík.

Bolo to hlúpe, ukričané a uvrčané. Ideálny káder OĽaNO. Čo na tom, že o pôdohospodárstve nevie nič. Čo na tom, že neprešiel výberovým konaním – bum, na čelo kľúčovej inštitúcie slovenského poľnohospodárstva si dosadili ďalšieho svojho mozgového titána.

Sulíkové žiarovky

V záverečnej fáze vraj Matovič tuho premýšľal, či na čelo pozemkového fondu neposadí svoju mačičku, ale vraj nad ňou ešte uvažuje pri nominácii na guvernéra Národnej banky Slovenska. A tak vyhral tuná Marosz!

Prosím vás – toto je tá slávna transparentnosť? Akože – v štátnej správe už len kovaní odborníci, ktorí prejdú zaťažkávajúcimi výberovými konaniami? Toto sľubovali – a doručili Marosza! Bez výberka!

Ale toto robia všade. Celú verejnú správu obsadili nominanti Pročka – to je ich intelektuálny trust z parlamentu. Jožko vie urobiť bohovský kotúľ vpred, a tak z neho urobili miestneho kádrovčíka. Tlieskame.

Teraz si prijali, že budú môcť krágľovať aj policajtov – ešte aj tam si dosadia svojich pročkov. A Maroszov. A urválkov. Najväčšie teľce ovládnu štát. Vzbura otíkov. Čím hlúpejší, tým súcejší pre Matoviča!

A potom sa môže stať, že Matovič pripraví štátny rozpočet, kde ide na zvýšenie platov zamestnancov v štátnej správe presne nula eur. Perfektné. Tuposť víťazí. Ruka v ruke s aroganciou.

Vykašľali sa na seniorov, učiteľov aj zdravotníkov. Zato bankám lejú peniaze. A samozrejme – narvú miliardy do armády. V čase krízy predsa zo všetkého najviac potrebujeme americké vrtuľníky!

Na armádu a zbrojenie idú vysoliť 1,76% HDP. A medzitým berú ľuďom a zatvárajú nemocnice. Ja len pripomínam, že niekoľkonásobne bohatšie Belgicko dáva na obranu len 1,12% a Španielsko zhruba 1 percento!

Naši českí bratia dávajú na obranu 1,44%. Nemci 1,53%. Všetci kašľú na NATO. Ale Naď musí v takýchto ťažkých chvíľach pre Slovensko vyfasovať 1,76% HDP – lebo tu nerozhodujú potreby Slovákov, ale americká ambasáda!

Zradili ľudí. Zradili Slovensko! Nechávajú nás vyhladovať, no nakupujú zbrane. Nechávajú nás umierať, no investujú do tankov. Nad hlavami nás budú strážiť drony ako v koncentračných táboroch, aby sme umierali potichu!

Na kľúčové posty dosadzujú svoje podržtašky a prepúšťajú odborníkov. Marosz sa stal najnovším symbolom hlúposti a arogancie tejto vlády.

Učiteľ nemčiny a Matovičov parlamentný tajtrlík na čelo Slovenského pozemkového fondu! Keď zlikvidujete Kažimíra, na čelo NBS-ky poprosíme Tabak!

Poďme do ulíc, priatelia, iná šanca nie je! Túto nedeľu o 13.30 sa vidíme v Rimavskej Sobote v amfiteátri. Musí nás prísť čo najviac – lebo inak sa nezľaknú.

Zoberme čapice a vyžeňme tú zberbu z vlády!

Maroš Žilinka: „Kto robí, robí aj chyby…“  – otvorený list JUDr. Marošovi Žilinkovi GP SR

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies