NAKA zadržala bývalého šéfa finančnej správy Imreczeho,ÚŠP zablokoval majetok Gašpara a Bodora

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v rámci akcie Mýtnik bývalého funkcionára finančnej správy a ďalších osem osôb. Ako informoval hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka, zadržaní boli v súvislosti s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní. Dodal, že ďalšie informácie poskytnú až vtedy, keď to procesná situácia dovolí. Podľa informácií Denníka N je jedným zo zadržaných bývalý riaditeľ finančnej správy František Imrecze, ktorý bol nominant strany Smer- sociálna demokracia (Smer-SD). Bol priamym podriadeným bývalého ministra financií Petra Kažimíra, ktorý v súčasnosti vedie Národnú banku Slovenska.

Medzi zadržanými by mal byť podľa informácií portálu televízie Joj noviny.sk aj šéf IT finančnej správy Milan Grega. Televízia informovala, že obaja by mali byť v teraz na NAKA v budove policajného prezídia. Portál doplnil, že v zatýkaní sa bude pokračovať. Má totiž informácie, že vyšetrovatelia chceli zadržať aj podnikateľov Michala Suchobu a Jozefa B. Ako uviedla Tv Joj, tieto osoby sa nenachádzajú na Slovensku.

Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) zablokoval majetok obvineným v kauze Očistec. Informáciu priniesol spravodajský portál Aktuality.sk. Blokácie majetku sa majú týkať obvinených Norberta B., Dušana K. a Tibora G. Zablokovaný majetok by mal mať podľa portálu aj jeden obvinený v kauze Judáš.

Podľa informácií Aktuality.sk však mnohé majetky obvinených nie sú písané na ich meno, v dôsledku čoho nemôžu byť zablokované.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies