Nenechám sa zastrašiť!

Matovič sa nám starostom a primátorom dnes na TA3 vyhrážal kriminálom. Už sme si zvykli, že namiesto normálnej, slušnej a konštruktívnej komunikácie premiér volí takýto spôsob. Ubezpečujem ho však, že ja ani moji kolegovia by sme nikdy nepolitikárčili na úkor obyvateľov našich obcí a miest.

Igor Matovič by si však mal uvedomiť, že kriminál hrozí jemu za jeho ľahostajný a amatérsky prístup, kvôli ktorému máme preplnené nemocnice a tisícky obetí.

Prečo naša samospráva odmietla skríningové testovanie v obci?

Lebo zvíťazil zdravý rozum. Tieto financie, ktoré sme vynakladali počas víkendov na testovanie, sme radšej použili na nákup vitamínov a FFP2 respirátorov. Tieto začiatkom budúceho týždňa rozdáme všetkým našim obyvateľom nad 65 rokov.

Mobilné odberové miesto v našej obci zabezpečuje súkromná spoločnosť (na vlastné náklady a na základe zmluvy s MZ SR), sedem dní v týždni.

Starostovia z celého Slovenska sa pridávajú

Na piatkovom stretnutí vo Vysokej pri Morave s pánom starostom Dušanom Dvoranom sme sa na online stretnutí klubu starostov na Záhorí, jednotne zhodli, že sa pridávame k výzve predsedu Nitrianskeho regionálneho združenia ZMOSu Ladislava Hrošša. Je to združenie 60-tich starostov z NR regiónu.

V jednote je sila…

Ide o výzvu, kde apelujeme na veľký ZMOS, aby komunikoval s vládou a tá prestala zaťažovať samosprávy s testovaním obyvateľov. Dnes už vieme vyhodnotiť, že testovanie nemá zmysel. A ak vláda chce, tak nech testuje tak, ako to navrhovali odborníci. Teda len v ohniskách. A nech už konečne odbremení samosprávy aj tým, že zriadi mobilné odberové miesta v spádových obciach a mestách a raz a navždy vyrieši túto komplikovanú situáciu, ktorú spôsobili práve chaotické kroky vlády.

Takýmito iracionálnymi krokmi, vystavujeme riziku nákazy našich zdravých obyvateľov.

K tomuto kroku sa pripája aj Michal Kaliňák (hovorca ZMOSu), ktorý verejne podporil všetkých starostov a zároveň prijal pozvanie na budúco-týždňové rokovanie Novozámockého regionálneho združenia ZMOSu, ktorý má vo veci taký istý postoj a ktorý zastrešuje 63 starostov z obcí v NZ okrese.

Budúci týždeň máme krízové zasadnutie ZMOSu, výsledky rokovaní predložíme aj vláde. Budú v nich zakomponované požiadavky nielen zástupcov samospráv, ale aj zástupcov gastroprevádzok, hotelierov, malých podnikateľov, poľnohospodárov, potravinárov, športovcov….atď.

Slovensko má na viac!

Vypovedám “poslušnosť ” súčasnej vláde

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies