Novinári nemajú spis vo veci vraždy Jána Kuciaka, po celý čas zavádzali verejnosť

Pred niekoľkými dňami sa Adam Valček vyjadroval k mojej osobe, či mám alebo nemám spis z trestnej veci vraždy Jána Kuciaka alebo mám iba nejaké listiny zo SIS. Dokonca podľa jeho názoru mám informácie od troch obvinených príslušníkov SIS.

Objektívne

Mám celý spis vo veci vraždy Jána Kuciaka – 55 zväzkov – takmer 24. 000 strán.

Spis vyrobený tzv. sledovacím komandom je súčasťou trestného spisu vo veci vraždy … má označenie 29/ 3.

V súvislosti s vyšetrovaním vraždy sa cestou zdrojov dostali ku mne kópie správ zo Slovenskej informačnej služby ako aj nahrávky rozhovorov, v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka.

Takže časti listín zverejnené v mojich textoch, pochádzajú z trestného spisu, ktorý je v súčasnosti na súde.

Záznamy zo súdnych pojednávaní som prepísala zo zvukových záznamov, zverejnených na denníku Sme. Posledné pojednávanie som prepísala zo zvukového záznamu týždenníka Aktuality. Nespolupracujem so žiadnymi „obvinenými príslušníkmi SIS“.

Donedávna denník Sme tvrdil, že nemám žiadne informácie, pani Zuzana Kovačič Hanzelová o tom dokonca vyrobila reláciu.

Adam Valček, zároveň tvrdil, že v súčasnosti má spis ktokoľvek, respektíve veľa novinárov, takže teoreticky ho môžem mať aj ja.

Po prevzatí, respektíve po preštudovaní istej časti spisu som zistila, že novinári trestný spis nemajú, dostávajú iba pripravené, časti listín od polície na systematické zverejnenie, ktorými majú ovplyvňovať verejnú mienku, vyvolávať napätie v spoločnosti a nenávisť voči Kočnerovi a Zsuzsovej.

Veľká časť informácií zverejnených v médiách hlavného prúdu, je v rozpore s listinami žurnalizovanými v trestnom spise, z čoho vyplýva, že takzvané dokumenty uniknuté z polície,  odporovali skutkovému stavu.

Andruskó mal za krivé svedectvo voči Zsuzsovej prisľúbený nízky trest, Ostružlík beztrestnosť

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies