Obvineným v kauze Jaroslava Haščáka navrhujú väzbu

Obvineným v kauze Jaroslava Haščáka navrhujú väzbu. Obvinenia voči Jaroslavovi Haščákovi podľa medializovaných informácií súvisia s kauzou Gorila.

Prokuratúra v kauze Jaroslava Haščáka navrhuje väzbu pre dvoch obvinených.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal dnes na Špecializovaný trestný súd návrh na väzbu dvoch osôb stíhaných pre korupčnú trestnú činnosť a trestný čin legalizácie príjmov z trestnej činnosti,“ uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Doplnila, že u jednej osoby z dôvodu útekovej a kolúznej a u druhej z dôvodu kolúznej väzby.

Polícia zadržala Jaroslava Haščáka v utorok 1. decembra. Následne ho obvinili pre trestné činy korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Obvinenia podľa medializovaných informácií súvisia s kauzou Gorila.

Spis Gorila sa na verejnosti objavil v decembri 2011, jeho obsah tvorili prepisy rozhovorov medzi viacerými politikmi a osobami z prostredia finančných skupín. Za autora spisu je považovaný bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby Peter Holúbek.

Od roku 2012 na prípade pracuje špeciálny vyšetrovací tím.

Ako informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, súd bude rozhodovať o vzatí do väzby dvojice obvinených v piatok 4. decembra od 8:00.

Celé konanie voči Haščákovi je jedno veľké divadlo, nakoľko už z obvinení je zjavné, že polícia nemá záujem riešiť nominantov Fondu národného majetku, ktorí zastupovali v tom období štát.

Predovšetkým si treba položiť otázku prečo v súvislosti s Gorilou nie je zadržaný Milan Krajniak, Zuzana Bubeníková, prípadne Jirko Malchárek a ďalší …

Treba si položiť aj otázku prečo polícia zasiahla v týchto dňoch, keď je evidentné, že väčšina trestnej činnosti, spomínanej na nahrávkach je už dávno premlčaná …

Otázkou ostáva, či konanie voči Haščákovi nie je len spôsob ako odstaviť nepohodlného „koňa“, od rozhodovania a majetku, to však ukáže čas …

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies