Od pondelka 11. januára bude v okrese Nitra platiť sprísnený zákaz vychádzania

V okrese Nitra budú sprísnené policajné kontroly, aj na vstupe do okresu.

Od pondelka 11. januára od 5:00 do 29. januára bude platiť v okrese Nitra sprísnený zákaz vychádzania. Napríklad na cestu do zamestnania bude potrebné potvrdenie o negatívnom PCR alebo antigénovom teste. Na tlačovej konferencii po dnešnom rokovaní vlády o tom informovali zástupcovia všetkých koaličných strán. Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) doplnil, že vláda odporúča Nitre, aby pretestovala všetkých obyvateľov v troch kolách, ktoré by mali byť s týždňovými intervalmi, najlepšie počas víkendu. V okrese budú sprísnené policajné kontroly, aj na vstupe do okresu.

Podľa Krajčího je situácia v Nitre horšia, ako bola na Orave. Dúfa, že tak,ako pomohlo plošné testovanie tam, pomôže aj v Nitre. Zároveň prosí ľudí, ktorí budú mať negatívny výsledok testu, aby aj napriek tomu dodržiavali platné opatrenia aj zákaz vychádzania. Testovať sa bude aj vo firme Jaguar Land Rover. Šéf rezortu práce Milan Krajniak (Sme rodina) uviedol, že tieto testy budú platiť rovnako ako z iných odberných miest.

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) podotkol, že v priebehu štvrtka 7. januára bude na Slovensku 2,6 milióna antigénových testov, ktoré zabezpečilo ministerstvo hospodárstva. Doplnil, že je opcia na ďalších 2,6 milióna testov. „V priebehu najbližších týždňov tak bude k dispozícii viac ako päť miliónov testov,“ doplnil. Vyzval primátorov miest, v ktorých sa zhorší situácia, aby zorganizovali

S plošným testovaním v Nitre budú pomáhať aj profesionálni vojaci
O vyčlenení profesionálnych vojakov na poskytnutie súčinnosti pri testovaní dnes počas online rokovania rozhodla vláda SR.

S plošným testovaním obyvateľov na prítomnosť ochorenia COVID-19 v okrese Nitra bude pomáhať aj 150 príslušníkov Ozbrojených síl SR, z toho 30 zdravotníkov. O vyčlenení profesionálnych vojakov na poskytnutie súčinnosti pri testovaní dnes počas online rokovania rozhodla vláda SR. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obranu Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Testovanie obyvateľov spôsobom, aký bol nastavený v rámci operácie Spoločná zodpovednosť, sa opäť potvrdil ako jedno z najefektívnejších riešení v boji proti rýchlemu a nebezpečnému šíreniu ochorenia. Preto po ňom siahame aj v prípade naozaj kritickej situácie v okrese Nitra,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).

Ministerstvo obrany SR okrem personálnej súčinnosti poskytne aj 15-tisíc kusov antigénových testov tak, aby sa s testovaním mohlo začať už v piatok 7. januára.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies