Od pondelka budú môcť spustiť prevádzku niektoré druhy trhovísk a servisov

Vyhlášku k vstupu osôb do priestorov prevádzok Úrad verejnéjo zdravotníctva SR (ÚVZ SR) predĺžil do konca apríla.

Od pondelka 22. marca budú môcť otvoriť niektoré nekryté a čiastočne kryté trhoviska, rovnako aj prevádzky poskytujúce servis elektroniky či strojov. Vyplýva to zo zmeny vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) k činnosti maloobchodných prevádzok a prevádzok služieb, o ktorej informovala hovorkyňa úradu Daša Račková. Zároveň bola predĺžená vyhláška k vstupu osôb do priestorov prevádzok a priestorov zamestnávateľa s účinnosťou od soboty 20. marca. Platná bude do 28. apríla.

V rámci zmien týkajúcich sa maloobchodných prevádzok a služieb sa od pondelka 22. marca povoľuje prevádzka nekrytých a čiastočne krytých trhovísk s predajom sadeníc, rezaných kvetov, potravín, zeleniny a ovocia. Predajné miesta však budú musieť byť umiestnené v najmenej dvojmetrových rozostupoch. Nekryté a čiastočne kryté trhoviská musia mať navyše zabezpečený jednosmerný pohyb zákazníkov a regulovaný vstup a výstup z trhoviska.

ÚVZ SR tiež spresnil, že medzi prevádzky verejného stravovania, ktoré môžu zákazníkom vydávať jedlá so sebou, patria aj stánky s trvalým stanovišťom.

Po novom budú môcť byť okrem bankových, poisťovacích a leasingových služieb otvorené aj prevádzky iných finančných služieb. Rovnako budú môcť otvoriť aj všetky prevádzky, ktoré poskytujú opravu a servis elektroniky, strojov a iných vecí a zariadení.

Dvojmetrový odstup v prevádzkach nebudú musieť od pondelka dodržiavať osoby s ťažkým zdravotným postihnutím a ich sprievodcovia. Sprevédzajúca osoba môže ísť vo vyhradenom čase od 9:00 do 11:00 nakupovať pre osobu s ťažkým zdravotným postihnutím aj sám, musí mať však so sebou príslušný preukaz.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies