Sledovanie – obsah súboru rozpočet …

V sledovacom spise , ktorý je súčasťou vyšetrovacieho spisu vraždy Jána Kuciaka sa nachádzajú aj informácie, ktoré hovoria o sledovaní Apache baru ešte dávno pred tým, ako došlo k  údajnej objednávke od Mariána Kočnera prostredníctvom Petra Tótha.

Sledovanie organizátorov demonštrácií, ktorí pripravovali pád vlády

Ak by bola pravda  vyšetrovacia verzia, že sledovanie Kuciaka bolo výsledkom takejto objednávky, tak potom sledovanie pred týmto obdobím bolo legitimizované akým zadaním? Je zjavné aj to, že  pred termínom objednávky bolo vykonávané sledovanie s určitým technickým zabezpečením, teda prostriedky na nákup techniky z Tóthových prostriedkov boli len osobnou motiváciou a pekným vianočným darčekom pre členov sledovacieho týmu. V správe, ktorú uverejňujeme z vyšetrovacieho spisu sa zjavne miešajú rôzne zdroje a samotný spôsob vyčíslenia je podobný skôr nejakej nezáväznej potrebe ako výstupu spravodajskej jednotky. Treba si však všímať povahu činností, dátum ich vykonania a zameranie, z čoho tiež môže čitateľ sám vyvodiť závery, do akej miery bola táto akcia skutočne zameraná na Jána Kuciaka…

Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej – príprava na prevzatie moci – spis zo sledovania, zväzok 29/3

Vyčíslenie sledovacej akcie podľa vyšetrovacieho spisu nám dáva možnost čiastočne nahliadnuť do časového priebehu sledovania aj pred zadaním objednávky na Jána Kuciaka. Môžeme si vytvoriť forezný názor na to, či Kuciak v tejto veci bol dôležitý, alebo celkom okrajový, skôr alibistický. To by znamenalo, že  oficiálni agenti vykonávajúc svoju prácu reálne zneužili svoje krytie na akciu na sledovanie Kuciaka, ale akcia nebola reálne financovaná ani Tóthom, ani Kočnerom, ako sa to tvrdí v obžalobe za vraždu….

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies