Na Slovensku dnes bola rituálne zakázaná slobodná diskusia o očkovaní

 

Novinári, ktorí upozorňujú na možné riziká, spojené s britskou vakcínou AstraZeneca, sú zastrašovaní a trestaní.

Za našej vlády sme boli v slobode médií vždy jedni z najlepších, no kvôli vražde Kuciaka z nás robili monštrá, hoci s ňou vláda nemala nič spoločné.

Pre porovnanie: táto vláda otvorene útočí na verejnoprávnu televíziu za slobodnú a vyváženú reportáž dvoch novinárok o smrti 38-ročnej učiteľky po zaočkovaní AstraZenecou. Takýto útok na slobodu novinárov ešte Slovensko nezažilo.

V čase, kedy 13 členských štátov EÚ, vrátane Nemecka, Francúzska, Talianska, Španielska či Švédska, pozastavilo vakcináciu AstraZenecou kvôli podozreniam, že môže zabíjať, u nás trestáme novinárov za to, že si dovolili upozorniť na prípad smrti mamičky.

OĽaNO v parlamente spustilo zbesilý útok na dve novinárky a verejnoprávna televízia ich pod tlakom potrestala, siahla im na plat a ak ešte náhodu niekedy nájdu odvahu uverejniť niečo vyváženejšie na očkovanie, tak ich rovno vyhodia. Takto funguje sloboda médií na Slovensku.

O očkovaní môže byť uverejnená len vysmiata tvárička madam Čaputovej, ihla v pleci a mimoriadne výživný odkaz, že vakcína je sloboda, vakcína je úsmev. Diskusia o očkovaní je na Slovensku asi tak slobodná ako diskusia o Alahovi v Saudskej Arábii.

Slovenský ŠÚKL, ktorého nestrannosť spochybňuje sama vláda, prišiel so správou, že medzi očkovaním a smrťou učiteľky neexistuje súvislosť.

Zhodou okolností, v tom istom čase nezávislí nórski výskumníci z Univerzitnej nemocnice v Oslo dospeli k vedeckému záveru, že AstraZeneca vedie k silným imunitným reakciám, ktoré môžu zapríčiňovať krvné zrazeniny.

Ale tu sa ďalej všetci tvárime, že o vakcíne AstraZeneca je zakázané diskutovať. 13 členských štátov si váži životy svojich občanov natoľko, že preventívne zastavia očkovanie AstraZenecou – no u nás Matovičovci kašľú na ľudí, však čo tam po tom, že niekto zomrie, pri tých 9 tisícoch si to ani nikto nevšimne. Asi tak.

A ešte aj lynčujú novinárov, že upozorňujú na podozrivé prípady. Vraj je neprípustné, aby novinárka poznala obeť – vraj je to konflikt záujmov. A nebol potom konflikt záujmov aj celý prípad Kuciak?

Pre celú redakciu Aktualít bol Ján Kuciak ich kamarát – takže o tom nesmú písať? To isté RTVS – natočili o tom tonu hejtu proti Smeru na čele vtedy ešte s aktivistkou, pardon, novinárkou Hanzelovou. A to nevadí, že tam bol konflikt záujmov, lebo Kuciaka všetci poznali ako svojho kolegu?

Dozvedáme sa, vraj je problém, že sa v príspevku o učiteľke zobrazil záber na cintorín. Vraj príliš emotívne. Sa zbláznili?! Videli už nejaký príspevok o Covide za posledný rok? Od rána do večera cintoríny, rakvy, kremačné pece a mŕtvoly. To nie je príliš emotívne?

Pri Covide máme povinnosť ukazovať rakvy a pri rizikách očkovania, kedy zomrie mladá pani učiteľka, máme držať ústa a dávať zábery na otváranie šampanského?

Všetci tí, čo lynčujú novinárky za to, že si robia svoju robotu, absolútne nepochopili, ako necitlivé je to voči rodine zosnulej, že takto zľahčujú jej smrť – je to obyčajné fašistické barbarstvo a robustný útok na slobodu médií.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies