Opätovne zadržali bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú

Podľa medializovaných informácií jej zadržanie súvisí s kauzou Fatima.

Polícia opätovne zadržala bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú po tom, ako ju dnes Najvyšší súd SR prepustil z väzby na slobodu. Polícia na obvinenú čakala pred nemocnicou pre obvinených v Trenčíne. Podľa medializovaných informácií súvisí jej zadržanie s kauzou Fatima, v ktorej je obvinená.

V kauze Fatima polícia obvinila Annu Ž., Milana Ž., Petra V. a Moniku J. Obvinenie sa týka trestnej veci zločinu marenia spravodlivosti a prečinu krivej výpovede a krivej prísahy. Okrem spomínaných je obvinený aj doterajší svedok v kauze Michal V. Obvinení mali vyfabulovať tvrdenia, že Monika Jankovská nemala nič spoločné s kauzou Fatima ani s údajnými miliónovými úplatkami od vtedajšieho údajného bossa podsvetia Petra Čongrádyho. Monika Jankovská obvinenia odmieta. Podľa svedkov v kauze Fatime Monika Jankovská pomohla v minulosti získať Petrovi Čongrádymu lukratívny pozemok v Trenčíne za úplatok tri milióny slovenských korún.

Peter Erdös, právny zástupca Moniky Jankovskej pripomenul, že sudca pre prípravné konanie prepustil jeho klientku z väzby. „Nahradil ju veľmi prísnymi povinnosťami a obmedzeniami. To najprísnejšie bola kontrola technickými zariadeniami. Takzvaný náramok. To znamená, že obmedzil možnosti obvinenej stretávať sa s obvinenými, so svedkami, prípadne iným spôsobom mariť vyšetrovanie,“ uviedol Erdös. Najvyšší súd od obvinenej žiadal aj 100-tisíc eurovú peňažnú záruku, ktorú obvinená zaplatila.

Právny zástupca potvrdil, že obvinenú zadržala polícia pre kauzu trenčianskeho baru Fatima. Vyšetrovateľ mu oznámil, že existujú obavy, že by mohla Monika Jankovská ovplyvňovať svedkov alebo spoluobvinených a pokračovať v trestnej činnosti. „Treba zároveň k tejto trestnej veci povedať, že väčšina z obvinených s výnimkou jedného, je na slobode,“ pokračoval Erdös. Zástupca zdôraznil, že Monika J. je v zlom psychickom stave a „zrútila sa“. Požiadal preto vyšetrovateľa, aby obvinenú previezli na vyšetrenie do nemocnice. Vyšetrovateľ tejto žiadosti vyhovel.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies