Matovičovi nastavil zrkadlo poslanec za OĽaNO – Ján Krošlák

Infantilné statusy, agesivita a urážanie ľudí spôsobili alergiu väčšiny Slovákov na premiéra

Už ma nebaví pozerať do oči priateľom, ktorí pri pohľade na mňa, vidia automaticky nášho šéfa a klopkajú si neveriacky prstom na čelo, píše bývalý tenista, dnes poslanec za OĽaNO Ján Krošlák.

Bývalý tenista a aktuálny poslanec za hnutie OĽaNO Ján Krošlák to už dlhšie nevydržal znášať a pustil si ústa na špacírku. V dlhšom statuse obsiahlo pomenoval aktuálnu politickú krízu a aj klesajúce preferencie jeho subjektu. Nebál sa povedať aj to, že krízu spustilo hlavne správanie jeho premiéra Igora Matoviča!

„Prišiel čas pozrieť sa do zrkadla, pán premiér. Rozhodol som sa vypustiť tohto gina z fľaše len preto, lebo už ma nebaví stále obhajovať a vysvetľovať freestyle jedného človeka,“ začína pomerne ostro Koršlák, ktorý dokonca nie je jediným bývalým športovcom v hnutí OĽaNO.

Už ma to takto ďalej nebaví, hovorí rázne poslanec vládneho OĽaNO

„Už ma nebaví pozerať do oči priateľom, ktorí pri pohľade na mňa, vidia automaticky nášho šéfa a klopkajú si neveriacky prstom na čelo. Čakal som rok, poctivo som sa angažoval v práci v parlamente vo veciach, ku ktorým mám blízko a stále som dúfal a úprimne veril, že náš premiér dorastie do svojho kresla,“ prekvapil vyjadreniami poslanec OĽaNO, pričom pri ostatných bolo doteraz zvykom, že pevne stáli za Igorom Matovičom.

Slováci majú na neho alergiu

Tu však kritika premiéra nekončí, keďže Krošlák sa oprel do jeho štýlu komunikácie. „Neuvážené, provokujúce a niekedy infantilné statusy aj napriek radeniu poradcov zo všetkých strán stále pokračujú. Urážanie ľudí, one man nápady, agresívny spôsob boja, akoby sme boli v opozícii, tiež stále pokračuje. Z politického marketingu a freestylu premiéra sa stáva diagnóza, ktorá má charakter veľkej alergie väčšiny Slovákov na jeho osobu,“ kritizuje Matoviča jeho vlastný poslanec.

Ten navyše argumentuje aj tým, že OĽaNO v prieskumoch dlhodobo klesá. „Pokles preferencii OĽaNO vôbec nesúvisí s covidom, veľká väčšina Slovákov nie sú hlupáci, ale priamo súvisí so správaním premiéra. Je zjavné, že 10 percent voličov ho nenávidí a možno 10 percent miluje, vadí mi však, že 80 percent Slovákov sa chytá pri pohľade na jeho statusy alebo výstupy v televízii neveriacky za hlavu a pocitovo sa pomaly, ale isto preklápajú k tej sklamanej a negatívne naladenej skupine Slovákov,“ myslí si poslanec.

Celý status poslanca OĽaNO:

Prišiel čas pozrieť sa do zrkadla, pán Premiér. Rozhodol som sa vypustiť tohto gina z fľaše len preto, lebo už má nebaví stále obhajovať a vysvetľovať freestyle jedného človeka. Už má nebaví pozerať do oči priateľom, ktorí pri pohľade na mňa, vidia automaticky nášho šéfa a klopkajú si neveriacky prstom na čelo.

Čakal som rok, poctivo som sa angažoval v práci v parlamente vo veciach, ku ktorým mám blízko a stále som dúfal a úprimne veril, že nás premiér dorastie do svojho kresla. Mal úplne plné právo po voľbách štát sa premiérom a všetci sme mu to priali, zaslúžil si to za ten boj, ktorý viedol dlhé roky proti korupcii v politike.

Ale čas uteká a kreslo je stále veľké. Argumentom a frázam, že on sa zmení, on dorastie do toho kresla, naučí sa vládnuť, tlak na ňho je enormný, poučí sa z vlastných chýb už prestávam veriť. Neuvážene, provokujúce a niekedy infantilné statusy aj napriek radeniu poradcov zo všetkých strán stále pokračujú.

Urážanie ľudí, one man nápady, agresívny spôsob boja, akoby sme boli v opozícii, tiež stále pokračuje. Z politického marketingu a freestylu premiéra sa stáva diagnóza, ktorá má charakter veľkej alergie väčšiny Slovákov na jeho osobu. Úplne podporujem túto vládu, vážim si ťažkú prácu všetkých ministrov, väčšina mojich kolegov poslancov sú múdri čestní ľudia a preto si myslím, že nepatria všetci do jedného vreca.

Dobrý premiér má ľudí spájať a nie rozdeľovať. Ľudia by ho mali mať radi alebo rešpektovať a v najhoršom prípade s ním nesúhlasiť, ale nie nenávidieť. Pokles preferencií Oľano vôbec nesúvisí s covidom, veľká väčšina Slovákov nie sú hlupáci, ale priamo súvisí so správaním premiéra.

Je zjavne, že 10 percent voličov ho nenávidí a možno 10 percent miluje, vadí mi však, že 80 percent Slovákov sa chytá pri pohľade na jeho statusy alebo výstupy v televízii neveriacky za hlavu a pocitovo sa pomaly, ale isto preklápajú k tej sklamanej a negatívne naladenej skupine Slovákov. Tento proces je nezvratný aj napriek tomu, že Oľano plní, čo sľúbilo a vôbec si nemyslím, že to je kvôli covidu.

Kde je teda chyba? Na záver poviem len, že poslanci Oľano nie sú žiadne ovce, majú vlastne názory a sú medzi nami aj takí, ktorí majú na to, aby viedli túto krajinu lepšie. Riadiť krajinu je ťažká vec, ale keď sa obklopíte schopnými odborníkmi, vymačkáte z nich to najlepšie a počúvate, čo vám hovoria, tak schopný premiér prežije aj v zlom počasí. Igor Matovič by mal na miesto slovíčka ja, používať slovo my a jeho my (najbližší poradcovia a kolegovia) nebáť sa povedať slovo nie. PS: Zostávam stále poslancom tejto koalície, verím, že táto vláda úspešne dovládne, dokonči poslanie, na ktoré dostala mandát a aby Fico a spol. skončili tak, ako si každý z nich zaslúži.

Reakcia predsedu klubu OĽaNO Michala Šipoša

„Ľudia nás poznajú ako slobodných ľudí, ktorí vedia do vlastných radov vyjadriť aj kritický názor. To ale neznamená, že spolu nedržíme, práve naopak – náš poslanecký klub patrí medzi najsúdržnejšie a v kľúčových chvíľach sme už aj v minulosti ukázali, že pevne stojíme za touto vládou,“ informoval Topky Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies