Štát na predaj

Cirkusový festival, ktorý odvčera predvádzajú koaličné strany, len ukazuje, ako veľmi zle na tom ako štát v tejto chvíli sme. Vládna kríza vypukla nečakane a nie kvôli pošliapavaniu ľudskej dôstojnosti a neústavým krokom, ale preto, že kaviareň hovorí, že Rusko je zlé a nemáme od neho nakupovať. Navyše celú krízu akoby odštartovala neparlamentná strana PS. Celé je to bizarné, absurdné.

Lenže ešte vždy môže byť aj horšie. Pokojne môžeme mať po ďalších voľbách nefunkčný parlament s mnohými straničkami, a vládu tak destabilizovanú, že už nebudú napríklad ani chodiť načas výplaty štátnych úradníkov či dôchodky a začnú sa rúcať mnohé ďalšie veci, ktoré dnes berieme ako samozrejmé.

Nie, v tejto chvíli nie je dôležité „hlavne odstrániť Matoviča“, ako mnohí vykrikujú. Podobne ako mnohí pred rokom kričali, že hlavné je ostrániť Smer. A potom sa nejako uvidí.

Práve to „potom sa nejako uvidí“ je koreňom všetkého politického zla, ktoré tu máme.

Slovensko potrebuje smerovať k stabilnej vláde, k vládnutiu bez hysterického politikárčenia za silného skandovania médií, k sústavnému, pozornému riešeniu všetkých tých rokmi nahromadených vecí, ktoré riešiť treba. A na to treba príčetné programy a skupiny príčetných ľudí.

„Odstrániť Matoviča“ by bol rozhodne veľmi slabý program. Ak by voľby mali byť len o tom, budeme vidieť najmä odlev schopných ľudí, ktorých v takom slabom štáte nebude nič držať.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies