Pani ministerka Milanová v čom je Matica slovenská horšia ako maďarský Csemadok?

Kedysi stála ako svetielko nádeje v temných časoch pre Slovákov a dnes sa Maticu slovenskú opäť pokúšajú zlikvidovať. Matica sa za 160 rokov svojej existencie pričinila o kultúrnu i vzdelanostnú obrodu Slovenska. Stála ako pilier našej kultúry a práva na sebaurčenie v časoch násilnej maďarizácie. Je preto iróniou, že maďarský Csemadok dostáva od našej vlády viac financií ako Matica samotná.

Matica už niekoľko mesiacov bije na poplach, že jej financovanie je katastrofálne poddimenzované, čo vyústilo do prepustenia šestnástich zamestnancov. Ba čo viac, OĽaNO prichádza s iniciatívou na zrovnoprávnenie Csemadoku a Matice slovenskej, pri čom sa už nejednému národniarovi začína dvíhať tlak.

Otázne je, čo touto politikou súčasná vláda sleduje, pretože čoskoro z Matice, nášho kultúrneho dedičstva a patróna národných tradícií, neostane nič. Chce byť súčasná garnitúra hrobárom tisícok Sloveniek a Slovákov a zároveň aj hrobárom toho najcennejšieho, čo naša národná kultúra má?

Priatelia, Slovenky a Slováci, o Maticu slovenskú nemôžeme prísť, musíme sa postaviť na jej obranu a spoločne ju zachrániť pre budúce generácie nášho národa. Musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme pomohli Maticu nielen zachovať, ale ju aj priblížiť našim mladším.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies