Slovensko je v Česku opäť zaradené medzi červené krajiny

Slovenská republika je s platnosťou od dnešného dňa v Českej republike zaradená medzi červené krajiny s vysokým rizikom nákazy. Od pondelka 10. mája bola pritom SR zaradená medzi oranžové krajiny. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Od 10. mája stačil na cestovanie do ČR len negatívny antigénový test nie starší ako 24 hodín, alebo negatívny PCR test nie starší ako 72. hodín. Podľa štátneho tajomníka rezortu diplomacie Martina Klusa (SaS) je opätovné zaradenie Slovenska medzi červené krajiny len dočasné. „Je to spôsobené metodikou a dátami Európskeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb, z ktorých česká strana vychádza. A tam je Slovensko v jednom z parametrov stále ešte v „červenej“ kategórii,“ uviedol Klus vo svojom profile na sociálnej sieti. Aj preto túto novinku považuje štátny tajomník len za dočasnú záležitosť.

V praxi to znamená, že na vstup do ČR je potrebný buď negatívny antigénový test nie starší ako 24 hodín alebo negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín. Povinné je aj vyplnenie príjazdového formuláru, ktorý je potrebné poslať príslušnej krajskej hygienickej stanici. V platnosti ostáva aj povinná karanténa, ktorú je možné do piatich dní ukončiť negatívnym výsledkom ďalšieho RT-PCR testu na vlastné náklady.

Pani ministerka Milanová v čom je Matica slovenská horšia ako maďarský Csemadok?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies