Policajti zasahujú v dome policajného exprezidenta Gašpara

Policajti od skorých ranných hodín zasahujú na viacerých miestach Slovenska, vrátane domu policajného exprezidenta Tibora Gašpara aj bývalého šéfa Národnej kriminálnej agentúry Petra Hraška. Informuje o tom portál Aktuality.sk. „Pred domom Tibora Gašpara je od skorého rána aspoň osem policajných vozidiel aj so psovodom. Ulica, na ktorej stojí rodinný dom je z oboch strán uzavretá,“ píše portál.

Podľa portálu Tvnoviny.sk zasahujú policajti aj v Leviciach v dome bývalého šéfa Národnej jednotky finančnej polície Bernarda Slobodníka. Topky.sk píšu aj o bývalom šéfovi protikorupčnej jednotky Robertovi Krajmerovi.

Akcia môže podľa portálu Aktuality.sk súvisieť s prácou špeciálnej skupiny, ktorá skúma výpovede bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta M. a niekdajšieho príslušníka SIS Františka B.

ŠELIGA: Vyzval Fica, aby sa v kauze obvinených policajtov priznal a vypovedal

Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) vyzval šéfa opozičného Smeru – sociálnej demokracie (Smeru-SD) Roberta Fica, aby sa v kauze obvinených bývalých predstaviteľov polície priznal a vypovedal. Ako dnes uviedol na brífingu, Fico ako aj bývalý šéf rezortu vnútra Robert Kaliňák nesú za stav polície plnú politickú zodpovednosť. „Priznanie je poľahčujúca okolnosť,“ zdôraznil Šeliga

Strana Smer-SD podľa Šeligu v dobe, keď bola pri moci, kryla „mafiánsko-oligarchické prostredie“. „Som presvedčený, že to vôbec nekončí pri Tiborovi G. a Róbertovi K., ale že to pôjde ďalej,“ dodal podpredseda parlamentu.

Policajti dnes v skorých ranných hodinách v rámci akcie „Očistec” zadržali a obvinili viacero osôb. Obvinenia zadržaným vzniesli okrem iného pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy a trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Podľa medializovaných informácií sú medzi zadržanými bývalý policajný prezident Tibor G., bývalý šéf Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Peter H., exšéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert K. a tiež bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície Bernard S. Posledný menovaný podľa medializovaných informácii spolupracuje s políciou. Tibor G. na Bernarda S. ešte v stredu 4. novembra podal trestné oznámenie pre „pripravovanú kriminalizáciu” jeho osoby.

 

V rámci akcie Očistec vzniesli policajti obvinenia voči viacerým osobám

Podľa medializovaných informácii sú medzi zadržanými bývalý policajný prezident Tibor G., bývalý šéf NAKA Peter H., exšéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert K. a tiež bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície Bernard S.

FICO: Predseda Smeru bude rešpektovať prezumpciu neviny, reagoval tak na policajnú akciu Očistec
Podľa medializovaných informácií sú medzi zadržanými bývalý policajný prezident Tibor G., bývalý šéf Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Peter H., exšéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert K. a tiež bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície Bernard S.

BRATISLAVA 5. novembra (SITA) – V prípade zadržaných osôb rešpektuje predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico prezumpciu neviny. Na dnešnej tlačovej konferencii tak reagoval na rannú policajnú akciu Očistec, v rámci ktorej príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali a obvinili viacero osôb. Obvinenia zadržaným vzniesli okrem iného pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy a trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa.

„Netuším, čo sa stalo, prečo tam mali domové prehliadky. Budem predovšetkým rešpektovať prezumpciu neviny,“ uviedol Fico. „Neviem, čo títo ľudia robili v súkromnom čase. Ak zlyhali, nech sú potrestaní. Ale nebudem ľudí hádzať cez palubu, len preto, že si to želáte vy,“ povedal novinárom s tým, že ak niekto spáchal trestný čin, treba ho odsúdiť, aby niesol následky za to, čo spáchal. Medzi zadržanými má byť aj bývalý policajný prezident Tibor G. Podľa Fica bol dobrým policajným prezidentom a mal dobré výsledky.

Fico tvrdí, že ide o politickú objednávku. Pýta sa, ako je možné, že televízne štáby čakali na mieste policajného zásahu. Požiadal dočasného policajného prezidenta Petra Kovaříka, aby urobil poriadok. Na otázku, či sa nebojí, že bude ďalší na rade, odpovedal, že takúto otázku čakal. „Povedzte mi, prečo? Ak niečo máte, tak to povedzte,“ vyzval.

Podľa medializovaných informácií sú medzi zadržanými bývalý policajný prezident Tibor G., bývalý šéf NAKA Peter H., exšéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert K. a tiež bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície Bernard S. Posledný menovaný podľa medializovaných informácií spolupracuje s políciou. Tibor G. na Bernarda S. ešte v stredu 4. novembra podal trestné oznámenie pre „pripravovanú kriminalizáciu“ jeho osoby.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies