Politická vražda …

Totalitné režimy sú charakteristické tým, že opovrhujú ľudskými a občianskymi právami. Jeden taký tu vznikol 29.2.2020, kedy si ľudia zvolili “ zmenu“.

Prišla zmena – začalo sa obdobie demontáže ústavnosti a právneho štátu. Už nestačí, že nás ponižujú nezmyselnými opatreniami. Že nám berú živobytie a budúcnosť.

V snahe prekryť svoju neschopnosť začali s masívnym zatýkaním a zastrašovaním. Mnohí, ktorí sú dnes vo väzbe za veľkého aplauzu svedkov Matovičových, tam sedia na základe nezákonných súdnych rozhodnutí. Sú väzobne stíhaní bez dostatočných dôkazov.

V roku 2020 sme na Slovensku znovu obnovili inštitút politických väzňov!

Takým politickým väzňom je aj generál Milan Lučanský. Elitný policajt, bývalý prezident Policajného zboru. Poznám ho ako zásadového človeka, ktorý prekypoval energiou a chuťou ŽIŤ. Preto mi nejde do hlavy, žeby si dobrovoľne siahol na život.

Ako občan znepokojený stavom práva a spravodlivosti na Slovensku verejne vyzývam a žiadam,

1. aby bola okamžite zriadená medzinárodná vyšetrovacia komisia, ktorá nezávisle a dôsledne vyšetrí všetky okolnosti pobytu generála Lučanského vo väzbe. Od momentu jeho vzatia do väzby až po údajný pokus o samovraždu…

2. aby sa do prípadu osobne angažoval nový generálny prokurátor Dr. Maroš Žilinka. Má jedinečnú možnosť ukázať verejnosti, ako to naozaj myslí s ochranou zákonnosti v našom štáte!

3. aby bola bezodkladne vyvodená osobná zodpovednosť zamestnancov Ústavu na výkon väzby v Prešove,

4. aby bola bezodkladne vyvodená politická zodpovednosť tým, že z funkcie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže okamžite odstúpi gen. Ing. Milan Ivan a z funkcie ministerky spravodlivosti okamžite odstúpi Mgr. Mária Kolíková.

Rozklad právneho štátu touto vládnou garnitúrou je v takom štádiu, že ju treba jednoznačne pomenovať ako ohrozenie ústavnosti a základných demokratických princípov.

Preto je legitímne, aby občania Slovenskej republiky využili voči tomuto totalitnému a nehumánnemu  politickému režimu ústavné právo na odpor zakotvené v článku 32 Ústavy Slovenskej republiky!

Súčasne vyjadrujem podporu rodine pána generála Lučanského v týchto veľmi ťažkých chvíľach.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies