Právo protestovať nám vláda nikdy nevezme, je tým posledným, čo nám zostalo

Dnešný odkaz Matovičovi

Myslím, že úplne najdôležitejšie posolstvo z dnešného protestu je, že Slováci konečne ukázali, že ich trpezlivosť má svoju hranicu – a že vláde nedovolia zobrať im už aj to posledné, čo im zostalo – právo protestovať proti chaotickým, ničivým a často aj úplne nezmyselným opatreniam, ktoré ich pripravujú o živobytie.
Iste, na proteste to bolo akčné, okrem množstva slušných ľudí tam prišli aj futbaloví chuligáni  Prišiel tam hocikto, kto chcel… Aj my sme sa tam prišli ako poslanci  pozrieť, aby sme videli, koľko ľudí tam príde. Nemalo to organizáciu, lebo Matovič organizáciu cez núdzový stav zakázal. Ale tak to už raz chodí – protest je protest, a ak má mať účinok, tak to nemôžu byť len čajové dýchanky pri čítaní básní, nad ktorými každý len mávne rukou…
Mimochodom, keď boli takéto isté protesty v Bielorusku, tak slovenské presstitútky ich ospevovali a označovali „občianskym bojom za slobodu“ O protestoch Black Lives Matter ani nehovorím, tam nevadilo, ani keď protestujúci rozbili pol mesta…veď predsa protestovali proti belošskému rasizmu. Keď však ľudia na Slovensku povstanú proti arogantnej a deštruktívnej vláde, ktorá ľuďom pod hrozbou väzenia zakáže ešte aj právo na protest – tak sú to zrazu „výtržníci“…
Tak či tak, aj akčná atmosféra tohto protestu bola jasným dôkazom vybičovaných emócií, do ktorých sme dostali spoločnosť nie my, ale vláda, ktorá sa k ľuďom správa ako k nejakým bezprávnym otrokom a nepríčetný premiér, ktorý občanom nadáva do štekajúcich psov a ničí im životy svojim chaotickým a neprofesionálnym vládnutím. Toto nemá už s bojom proti Covidu  nič spoločné, to je jednoducho ťahanie Slovenska do bažín.
Pre tých, ktorí nás kritizujú, že ako sme si len mohli dovoliť porušiť nariadenia vlády dávam do pozornosti článok 32 Ústavy Slovenskej republiky [viď obrázok]. A pripomínam, že vláda sa zodpovedá občanom, nie občania sa zodpovedajú vláde! Nie sú to občania, ktorí majú vláde čo vysvetľovať, ale Matovič, ktorý má čo vysvetľovať občanom!
Za Slovensko, za práva ľudí sa postavíme opäť, vždy a všade – či už v rozpravách Europarlamentu alebo Národnej rady, či už na odborných fórach, v mediálnych diskusiách alebo aj na drsnej ulici. Pretože Slovensko je naša vlasť, a my si ho nedáme!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies